!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu
Lázně a wellness

Šumavské bylinné lázně v Parkhotelu

Moderní nový lázeňský balneoprovoz ve zcela unikátním a jedinečném historickém interiéru v Kašperských Horách.
Zcela ojedinělý projekt pod názvem Šumavské bylinné lázně v Kašperských Horách, nabízí Parkhotel. Technologicky moderní balneo provoz je zcela orientován na bylinné procedury, včetně koupelí, bylinné páry a zábaly. Hluboké sklepení, skála, klenba vás podvědomě vrací do 16. století. Veškeré lázeňské produkty jsou z čistého prostředí Šumavy.

Z čerstvých bylin sbíraných na soukromých horských pastvinách jsou připravovány speciální směsi pro lázeňský provoz. Rovněž rašelina a jíly nesou značku s logem Šumava. Vlastní, v jeskyni vyvěrající pramen sv. Barbory je součástí vodoléčby, která neodmyslitelně patří ke správnému a zdravému způsobu života. Speleoterapie a relaxace v jeskyni umocní pobyt v Šumavských lázních a přispívá k odstranění stresu a k celkovému návratu k přírodě. Výjimku v nabídce tvoří koupele a zábaly ze solí a bahna z Mrtvého moře. Tyto produkty byly zařazeny z důvodu jednoznačného pozitivního vlivu na zdraví.

V objektu hotelu je přítomna jedna z forem tzv. alternativních energií. Je to způsobeno geologickými podmínkami a umístěním jedné z podzemních prostor, které sloužily bývalému pivovaru. Jeskyně, spíše skalní hala byla vyrubána v návaznosti na puklinu či žílu horniny, která přivádí od středu Země její energii, která se nazývá zemskou. Je rozprostřena po celé jeskyni a její intenzita je pro citlivého člověka rozpoznatelná ihned po vstupu do této místnosti. Bod, ve kterém energie vystupuje, se nachází v ose jeskyně blízko stěny protilehlé ke vstupu. Její síla je přibližně osmkrát vyšší, nežli je tomu u běžných energetických míst na povrchu. Do nadzemní části hotelu včetně ubytovací části se pak šíří s nižší intenzitou, rovnající se asi čtyřnásobku průměrných hodnot. Kromě pocitové stránky a celkového posílení lidského organismu přináší tato zemská energie některá další využití.

Šumavské bylinné lázně nabízí ve svém parku meditační cestu, program s cílem obnovení sil člověka a to psychických i fyzických. Cesta je soustavou dvanácti míst, z nichž každé disponuje zvláštní účelovou energií. Součástí dvou z nich jsou menhiry, přivezené z různých oblastí Šumavy a speciálně aktivované. Místa jsou vyznačena v terénu a opatřena návodem k chování v nich. Energie každého místa a kamenů působí svým individuálním způsobem na člověka a toto působení lze předem dle jeho potřeby programovat a stanovit.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 7. 9. 2020
28.12.
1.1.
Zimní prohlídky hradu Kašperk

Zimní prohlídky hradu Kašperk

Kašperské Hory, Šumava
16.1.
17.1.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
31.10.
Zamykání hradu Velhartice

Zamykání hradu Velhartice

Velhartice, Šumava