Úvod > Co chcete dělat? > Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů
Stonehenge v resortu Svatá Kateřina - kamenný kruh druidů
"> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Příroda

Stonehenge v resortu Svatá Kateřina – kamenný kruh druidů

Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.
Kruhové kamenné stavby jsou jedním ze základních typů megalitů, které vznikaly ve světě na konci pravěku. Již tehdy lidé téměř na celém povrchu Země věděli o schopnostech přírodních krystalů a dovedli jich využít pro svůj život prostřednictvím různých podob megalitů. Zejména pak západoevropští druidi, kteří byli pokračovateli legendární atlantské a předchůdci keltské kultury.
 
Kruh je výjimečný tím, že jeho střed tvoří plochý kámen na třech menších podstavách, který byl používán některými severskými kulturami. Energetické vlastnosti tohoto kamene umožňují funkce, které běžné kruhy nemají a proto je přínos kruhu pro člověka velmi významný.
 
Vstup do kruhu je ze západní strany; tvoří jej průchod mezi dvěma nejvyššími kameny. Je nutno jej použít při jakékoli meditativní činnosti a to pro vstup i opuštění kruhu. Při vstupu je nutno se mezi kameny na chvíli zastavit, případně se jich dotknout dlaněmi. I zbylé světové strany jsou vyznačeny vysokými kameny pro orientaci při meditacích.

Působení kamenů na jejich okolí a člověka vychází ze schopností krystalů daných jejich shluky a usměrněním. Ty pak umějí zpracovat světlo, především Slunce a Měsíce a také zemskou a kosmickou energii. Autorem kamenného kruhu je Ing. Pavel Kozák, psychotronik a významný český odborník v oboru energie krajiny.
Zobrazit více

Provozovatel

Resort Svatá Kateřina

Počátky 327
394 64 Počátky
Tel.:
+420 565 456 801
Email:
recepce@katerinar...
WWW:
https://www.kater...
GPS:
49,268120 15,278187
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 
14.7.
17.7.
Carp Cup Letny 2022

Carp Cup Letny 2022

Dobrá Voda, Kraj Vysočina
22.6.
T-Mobile Olympijský běh Křemešník

T-Mobile Olympijský běh Křemešník

Nový Rychnov, Kraj Vysočina
17.6.
19.6.
Motoholomek 2022

Motoholomek 2022

Telč, Kraj Vysočina
29.7.
14.8.
Prázdniny v Telči 2022

Prázdniny v Telči 2022

Telč, Kraj Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí

Bistrot de Papa

Bistrot de Papa

Horní Dubenky, Kraj Vysočina
Ubytování na faře Žirovnice

Ubytování na faře Žirovnice

Žirovnice, Kraj Vysočina