Úvod > Co chcete dělat? > Stará škola u Louckého kláštera – Centrum Louka
Památky

Stará škola u Louckého kláštera – Centrum Louka

Stará škola u Louckého kláštera ve Znojmě byla zrekonstruována v roce 2022. V jedné z nejstarších částí bývalého premonstrátského sídla se nachází infocentrum, lapidárium a sál určený pro konání kongresů. Nechybí ani prostory pro prezentaci starých řemesel.
Klasicistní dům na starších základech je stavebně nedílnou součástí Louckého kláštera, založeného v roce 1190 údělným knížetem Konrádem Otou. A právě v této starobylé části bývalého premonstrátského sídla najdete nové turistické, kulturní a vzdělávací centrum pojmenované jako Centrum Louka.

V suterénu se zabydlela expozice a lapidárium o stavebním vývoji Louckého kláštera, v přízemí pak pracovní dílny pro školení či kurzy starých řemesel a restaurátorských technik. V prvním patře vzniklo nové turistické infocentrum nabízející i komentované prohlídky s průvodcem, a hlavně velký víceúčelový sál až pro 200 osob. Sloužit bude pro výstavy, konference a další kulturní či společenské akce. To vše je vybaveno moderními technologiemi a přizpůsobeno pro bezbariérový provoz.
 
Prostřednictvím informačního centra se návštěvníci dostanou do objektu Louckého kláštera. A nejen to – zajímavostí v interiéru jsou fragmenty původních zdí, které zůstaly záměrně neomítnuté. Na návštěvníky tak dýchne kus dávné historie.
Zobrazit více

Provozovatel

Stará škola u Louckého kláštera

Loucká 3059/25
669 02 Znojmo
WWW:
www.znojemskabese...
GPS:
48,841073 16,057289
 
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Arte Vini – umění vinařského řemesla

Arte Vini – umění vinařského řemesla

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Krásný sklep v Novém Šaldorfě

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Vinařství Piálek & Jäger

Vinařství Piálek & Jäger

Nový Šaldorf-Sedlešovice, Jihomoravský kraj
Stará pekárna

Stará pekárna

Znojmo, Jihomoravský kraj