!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Stálá prodejní výstava fotografa Jana Saudka
Kultura

Stálá prodejní výstava fotografa Jana Saudka

V Galerii Epicure probíhá prodejní výstava orginálních děl Jana Saudka. Saudek patří mezi nejvýznamnější české umělecké fotografy. Nejčastějším motivem jeho fotografií je žena, ženské tělo, vztah ženy a muže. Je dobře znám i ve světě, kde získal řadu ocenění.
Jan Saudek je světoznámý český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s typickým nezaměnitelným rukopisem. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Do roku 1995 vystavoval především v zahraničí, kde také získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie. Je bratrem (dvojčetem) výtvarníka Karla Saudka. V roce 1972 se na jeho fotografiích poprvé objevila "typická Zeď", která se později stala symbolem jeho tvorby.

Jan Saudek není pouze fotograf ale i malíř. Většína jeho obrazů je inspirována jeho fotografiemi. Dílo Jana Saudka je kontroverzní a provokativní, ale jedinečné a mimořádné.
Zobrazit více