Úvod > Co chcete dělat? > Stálá expozice Síně slávy kladenského hokeje

Stálá expozice Síně slávy kladenského hokeje

Zážitky
V březnu 2018 byla za účasti kladenských hokejových legend otevřena v kladenském obchodním centru OAZA Síň slávy kladenského hokeje mapující historii hokejového klubu Rytíři Kladno. Expozice je přístupná denně v otevírací době obchodního centra.
V Síni slávy kladenského hokeje najdete už 34 jmen kladenských hokejistů. Naposledy byli do Síně uvedeni Pavel Patera a Libor Procházka. Expozice mapuje nejen historii kladenského klubu, ale i osudy hokejové legendy Jaromíra Jágra.

Expozice se rozprostírá na ploše sta metrů čtverečních. Přehledné informační panely doplněné o obrazovky zobrazující dobové záběry provázejí diváky jednotlivými etapami dějin klubu.

Jedním lákadel jsou i předměty, které do expozice zapůjčily sami hokejisté - poháry kladenského týmu, zlatá medaile z Olympijských her v Naganu 1998, bronz z Olympijských her v Turíně 2006, hokejky, brusle i dresy z různých období existence klubu, ale také malý Stanley Cup či vůbec první dres Jaromíra Jágra z angažmá v americkém Pittsburghu. Nechybí ani velkoformátové fotografie.
Celý popis
Naposledy změněno: 6. 10. 2019