!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Stálá expozice pyrotechnické asanace Ralsko

Stálá expozice pyrotechnické asanace Ralsko

Kultura
Stálá expozice provádí návštěvníky zejména obdobím pyrotechnické asanace bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, dokumentuje prvopočátky snahy o likvidaci munice, kterou v prostoru ponechaly cvičící armády, zejména pak sovětská.
Expozice se snaží z jednotlivých nálezů munice na tomto území vytvořit historický obraz. Vnitřní expozice je umístěna v bývalé kanceláři pyrotechnika policie ČR, kde mimo exponátů je možné na požádání zhlédnout některé videozáznamy z prováděné částečné pyrotechnické asanace území Ralska, jakož i videozáznamy z počátku osídlování této oblasti. Odborný průvodce expozicí vám zodpoví každou otázku. Vnější expozice představuje možné nálezy munice přímo v terénu a demonstruje postup při jejím odhalení a likvidaci.

Město Ralsko je po Praze, Brnu a Ostravě čtvrté (co do rozlohy - 172 km2) největší město v České republice. Najdete jej v bývalém okrese Česká Lípa, a to mezi městy Mimoň a Mnichovo Hradiště.
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí