Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace a galerie U Michala v Olbramovicích
Gurmánská turistika

Restaurace a galerie U Michala v Olbramovicích

Stálá expozice prací Jiřího Michálka v Restauraci a galerii "U Michala" v Olbramovicích. Precizně vyvedená dílka mnohdy připomenou Celníka Rousseaua. Restaurace s galerií se nachází asi 15 km za Benešovem směrem na Tábor v obci Olbramovice.
S upřímností, s jakou jsou tvořena, oslovením a jak na diváka působí, se díla rozhodně vymykají masové módní amatérské produkci posledních let. Tématicky je Michálkova tvorba velice různorodá. Nejčastějšími tématy jsou různá pražžská zákoutí (předevšším Malé Strany), navozující dojem malebných uliček Maurice Utrilla, ale maluje i milenecké páry v městských parcích přistižžené žžárlivými partnery, karikatury lidí na plovárnách, hospody plné šštamgastů a hlučného veselí. To všše s ironickou nadsázkou až sarkasmem. Jinde zase kontrastuje s veselostí i barevností těchto obrázků. Smutkem podbarvený příběh lidí postižžených nějakým žživotním osudem, nějakou tragédií.

Po uměleckém zážitku si vyberte z menu v hospůdce, třeba pečené koleno na prkénku, uzenou krkovičku s čočkou na kyselo nebo vepřový steak s farmářskými bramborami.

Nekuřácké prostředí v galerii je příjemné hlavně pro rodiny s dětmi. V létě máme v provozu zahrádku s pískovištěm pro nejmenší a altánek s grilem, kde se může grilovat selátko, nebo jiné různé pokrmy.

Provozovatel

U Michala

Olbramovice u Benešova
259 01 Olbramovice
Tel.:
+420 732 630 246
Tel.:
+420 604 234 776
Email:
umichala@centrum.cz
WWW:
www.umichala.cz
GPS:
49,680550 14,642030
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Ranch Jestřebice

Ranch Jestřebice

Heřmaničky, Středočeský kraj
Restaurant Sequoia

Restaurant Sequoia

Ratměřice, Středočeský kraj
Dvůr Pecínov

Dvůr Pecínov

Benešov, Středočeský kraj