Úvod > Co chcete dělat? > Stálá akvarijní výstava v Brně

Stálá akvarijní výstava v Brně

Příroda
Součástí brněnské zoologické zahrady je i Stálá akvarijní výstava, která byla poprvé otevřena v roce 1969 a svým návštěvníkům představuje sladkovodní i mořské živočichy.
Stálá akvarijní výstava v Brně se nachází v brněnské zoologické zahradě, v pavilonu Tropické království. V nově upraveném mořském akváriu žijí zástupci plžů a korálů. V druhé mořské nádrži si návštěvníci mohou prohlédnout zvídavého okatce nebo jedovatého perutýna. Ze sladkovodních ryb upoutají například dravé piraně Nattererovy, které se živí masem. Populární jsou také axolotli, obojživelníci, kteří vypadají jako vodní draci. Dalším oblíbeným živočichem je gurama velká, ryba z Asie dorůstající přes půl metru, nebo sladkovodní rejnoci.

Stálou akvarijní výstavu zřídila brněnská zoologická zahrada již v roce 1969 v centru Brna (na Radnické ulici byla až do roku 2011). Z těchto prostor však byla pro nevyhovující technický stav a také z ekonomických důvodů přesunuta do zoo, kde je z původní expozice k vidění podstatně menší část. Většina živočichů je umístěna v chovatelském zázemí a s jejich navrácením do expozice se počítá v další etapě výstavby zahrady, která pro ně plánuje zřídit expozici na Mniší hoře v ptačinci. Při návštěvě brněnské zoo však uvidíte téměř dalších osm stovek zvířat, 210 živočišných druhů, zástupců obojživelníků, plazů, ptáků a savců.
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Safari výběh v Zoo Brno

Safari výběh v Zoo Brno

Brno, Jižní Morava
Obora Holedná v Brně

Obora Holedná v Brně

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Kukuřičné bludiště Brno

Kukuřičné bludiště Brno

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí

Maximus Resort v Brně

Maximus Resort v Brně

Brno, Jižní Morava
Kavárna Budoucnosti

Kavárna Budoucnosti

Brno-Bystrc, Jižní Morava
Hotel Global v Brně

Hotel Global v Brně

Brno-Kohoutovice, Jižní Morava