Úvod > Co chcete dělat? > Stadion Eden v Praze Vršovicích
Zážitky

Stadion Eden v Praze Vršovicích

Stadion Eden se nachází v pražských Vršovicích a je domovskou půdou pro tým SK Slavia Praha. Aktuálně se jedná o největší stadion v České republice a současně se chlubí nejvyšší průměrnou návštěvou v české lize.
Stadion Eden je fotbalový stadion v pražských Vršovicích, nejmodernější aréna svého druhu v České republice. Na stadionu hraje své domácí zápasy tým SK Slavia Praha, hrají se zde ale i některé zápasy české fotbalové reprezentace a konají se zde i další sportovní a kulturní akce.

Velikost hrací plochy je 105x68 metrů, trávník je vyhřívaný. Osvětlení stadionu je 1 400 luxů, osvětlovací tělesa jsou umístěna přímo ve střeše stadionu. Aktuálně se jedná o největší stadion v České republice a současně se chlubí nejvyšší průměrnou návštěvou v české lize.
 

Muzeum týmu SK Slavia

Dvoupatrové muzeum má rozlohu přes 1200 metrů čtverečních a v tuto chvíli zahrnuje více než 1000 artefaktů nejen z historie Slavie, ale i celého světového fotbalu a českého sportu obecně. Expozice muzea jsou průběžně obměňovány.

Ve spodní části muzea je umístěno 29 velkých obrazovek, včetně velkoplošné "videowall". Kromě vzácných artefaktů si mohou návštěvníci prohlédnout spoustu videí, dosud nezveřejněných záběrů, dokumentů a hlavně slavných zápasů nebo gólů. Mezi nejcennější exponáty patří brankářský svetr Františka Pláničky, dres Vladimíra Šmicera, dres Cristiana Ronalda nebo míč s podpisem Pelého.

Vstup do muzea se nachází uprostřed západní strany stadionu, naproti NC Eden. Otevírací doba muzea je:
každý pátek 10:00 – 18:00 hodin. Vstupenka stojí 150 Kč, zlevněné 100 Kč.  Vstupenky můžete koupit online anebo na pokladně u vstupu číslo 4 (u železniční trati).