!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Spaunova vila v Rejštejně
Památky

Spaunova vila v Rejštejně

Spaunova vila byla postavena v letech 1903–1904 v Rejštejně na Šumavsku. Vila se skládá ze dvou schodištěm oddělených částí a jejím autorem je vídeňský architekt Leopold Bauer. Vila je postavena v duchu vídeňské geometrické secese.
Vilu si nechal vystavět Max von Spaun, majitel sklárny v Klášterském Mlýně. Zajímavostí je, že po jeho smrti mu náhrobek, který je dodnes k nalezení v horní části rejštejnského hřbitova, navrhl právě Leopold Bauer.

Omítka vily je osazena zlomky secesních irizovaných skel, zábradlí terasy oválnými tvarovkami, trojúhelníkový štít je násoben skleněnými trojúhelníkovými dlaždicemi. Dřevěné prvky byly prvotně natřeny na červeno, čímž se autor hlásil k původní šumavské architektuře.

Interiér je plný dekorací – v hale velkým krbem, koupelnou s bílými a modrými irizovanými dlaždicemi. Vyzdobená terasa krásnou mozaikou je dílem secesního malíře, grafika, loutkáře a hudebního skladatele Richarda Teschnera.
Zobrazit více

Provozovatel

Spaunova vila

Klášterský Mlýn 4
341 92 Rejštejn
Email:
mikroregion@sumav...
WWW:
https://www.sumav...
GPS:
49,143136 13,512559
 
Region:
Šumava
Oblast:
Šumava
 

Časová náročnost

1,5 hodiny