Úvod > Co chcete dělat? > Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí
Kudy?
"> Kudy? "> Hajný "> Výhled z cesty "> Soutež s vodníkem "> Zacátek stezky "> Vyhlídka do kraje "> Pohádkové pexeso "> Rybník Hvíždalka "> Úvodní tabule "> Socha "> Hra v lese "> Vodník "> Skrítek s detmi "> Soutež "> Naucná tabule
Přidat foto
Příroda

Pohádkové trasy ve Spáleném Poříčí

Stezky za pohádkou vás provedou přírodou po okolí města Spálené Poříčí. Stezky jsou určeny hlavně dětským turistům.
Do Spáleného Poříčí se vyplatí přijet!! Nejenže ve špejcharu Ve Dvoře můžete navštívit stálou expozici kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty, projít se v zámeckém parku s romantickým altánkem a zasoutěžit si při Historické stopovačce, ale hlavně vás zveme na naše vycházkové pohádkové stezky.

Jsou celkem 3 a každá je jiná!

Nejdelší (5,5 km) – se jmenuje Loukou a lesem za pohádkou a průvodcem na ní je trpaslík, jehož jméno tvoří tajenku křížovky. V lese, kterým trasa vede, najdete spoustu možností k hrám a zábavě – prolézačky, houpačky, stolky na dámu a speciální Člověče, nezlob se nebo dřevěné sochy lesních zvířátek a strašidel. Tato stezka je bezbariérová.

Nejstarší – Za mlynáři od Bradavy má přímou návaznost na turistické značky dále do Brd. Provede vás údolím říčky Bradavy kolem rybníka Hvížďalka a seznámí s historií mlýnů na říčce a řemesly "kolem vody". Zde návštěvníci počítají dušičky, které vodníkovi, maskotovi stezky, utekly na jednotlivé naučné tabule.

Nejkratší (2,5 km) – Perličky víly Terezky je svým rovinatým profilem i těsnou blízkostí města velmi vhodná pro kočárky nebo starší osoby se sníženou pohyblivostí. Průvodkyní po této procházkové trase je víla Terezka.

Provozovatel

Město Spálené Poříčí

nám. Svobody 132
Spálené Poříčí
335 61 Spálené Poříčí
Tel.:
+420 605 368 410
Email:
Infocentrum@spale...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.spaleneporici.cz
GPS:
49,614786 13,604055
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

8,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Wellness Hotel Brdy Spálené Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňský kraj
Útulnoff – glamping Milínov

Útulnoff – glamping Milínov

Nezvěstice, Plzeňský kraj
Restaurace Na Čabardě

Restaurace Na Čabardě

Blovice, Plzeňský kraj
Pivovar Zhůřák

Pivovar Zhůřák

Chocenice, Plzeňský kraj