Úvod > Co chcete dělat? > Sovova stezka v Pacově
Příroda

Sovova stezka v Pacově

Trasa začíná v Pacově a vede přes obec Bratřice a vrch Stražiště do Lukavce. Odtud pokračuje na Načeradec a Velký Blaník. Trasa vede po lesních a polních cestách, souběžně se zelenou turistickou značkou. Délka turstické stezky je 12 km.
Sovova turistická stezka začíná v Pacově, vede přes Bratřice a vrch Stražiště do Lukavce, odtud na Načeradec a Velký Blaník. V místě mezi Pacovem a Bratřicemi jsou vidět zbytky sklárny z 18. století. Sovova naučná stezka prochází po lesních a polních cestách, souběžně se zelenou turistickou značkou. Na trase jsou čtyři informační tabule, které informují o životě a díle básníka Antonína Sovy a dále o jednotlivých obcích, jimiž stezka prochází.
 
V Pacově seznámí s muzeem, gotickým kostelem sv. Michaela, renesančním zámkem a básníkovým památníkem v parku. Uvidíte zbytky sklárny z 18. století v údolí mezi Pacovem a Bratřicemi, objevíte barokní kapličku v Bratřicích, kapli se studánkou z 18. století pod vrcholem Stražiště nebo barokní altán Hříbek v zámeckém parku v Lukavci s expozicí Antonína Sovy. Trasa vhodná pro pěší i cyklisty.

 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021