Úvod > Co chcete dělat? > Solná jeskyně Ostrov

Solná jeskyně Ostrov

Životní styl
Unikátní solnou jeskyni, která je vybudovaná z přírodní kamenné soli dovezené z Černého a Mrtvého moře naleznete v Ostrově, nedaleko Karlových Varů. Pobyt v solné jeskyni je obzvláště vhodný pro osoby trpící dýchacími a kožními onemocněními.
V Solné jeskyni Ostrov vás čeká 45minutový relaxační pobyt na speciálním polohovacím lehátku, který je doprovázen působivou relaxační hudbou. Zážitek z procedury umocňují solankové vodopády a světelná atmosféra jeskyně. Sůl z Mrtvého moře se vyznačuje vysokou koncentrací NaCl a stopových prvků, které příznivě ovlivňují lidské zdraví a je proto velmi vhodná pro využití při solné terapii. Jeskyně je obvzláště vhodná pro osoby trpící dermatologickými problémy, astmatem, onemocněním horních a dolních cest dýchacích, poruchami štítné žlázy, vysokým krevním tlakem, alergiemi, revmatismem, chorobami zažívacího traktu.

Během procedury je možnost zapůjčit si větší kousky kamenné soli, čímž dochází k aktivaci reflexních bodů u rukou, stejného účinku lze dosáhnout i u plosek nohou. Pro děti jsou zde k zapůjčení karimatky, kde si děti mohou buď relaxovat, hrát si s hračkami (které jsou zde pro tento účel připravené) nebo si hrát s krystalkami soli, kterými je pokrytá celá plocha jeskyně.

V jeskyni je dále nainstalován vodopád, ze kterého teče voda (obohacena o soli z Mrtvého moře a jodobromové solanky) a jejím odpařováním se zvyšuje celkový léčivý účinek! Vzduch v jeskyni je bakteriologicky čistý a teplota místnosti se pohybuje mezi 19 až 22 °C, což je teplota v solných dolech a je zjištěno, že při této teplotě jsou stopové látky tělem nejlépe absorbovány. Jeskyně v Ostrově je věrnou imitací hlubinných solných jeskyní, kde se již řadu let provozuje léčebná terapie, tzv. haloterapie.
Celý popis
Naposledy změněno: 2. 10. 2019
Malování na keramiku

Malování na keramiku

Ostrov, Západočeské lázně
Posvátný okrsek v Ostrově

Posvátný okrsek v Ostrově

Ostrov, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí

Výletní kavárna Větrný vrch

Výletní kavárna Větrný vrch

Ostrov, Západočeské lázně
Pension Nataliya

Pension Nataliya

Ostrov, Západočeské lázně
Honour and Grace Hotel

Honour and Grace Hotel

Ostrov, Západočeské lázně