Úvod > Co chcete dělat? > Sloupské koupadlo – přírodní koupaliště
Letní sporty

Sloupské koupadlo – přírodní koupaliště

Sloupské koupadlo je příjemný areál letní restaurace s koupalištěm, který se nachází na okraji lesa v malebné obci Sloup. Sloup je severní vstupní branou do chráněné krajinné oblasti Moravský kras.
Sloupské koupaliště nabízí řadu atrakcí pro děti i dospělé. Děti užijí zábavu na vodních nafukovacích atrakcích, zajezdí si na skluzavce a pohrají si mezi sebou. Dospělí si mohou příjemně zaplavat a po plavání si odpočinout v restauraci nebo vyrazit do skal a jeskyní, které se nachází poblíž sloupského koupadla.

Součástí areálu je nejen 50 metrový bazén pro dospělé, ale také malé brouzdaliště, ve kterém se dosyta vyřádí všechny děti. Ve velkém bazénu se nachází nafukovací skluzavka a trampolína. Nespornou výhodou je také venkovní sprcha s pitnou vodou, kde se můžete opláchnout při výstupu z bazénu. Pro návštěvníky, kteří vodě a vodním radovánkám tolik neholdují, je tu připraveno kvalitní hřiště pro plážový volejbal a pro děti pískoviště.

Asi 50 metrů od koupadla je možnost levného ubytování v místním kempu.

Pro vyznavače aktivní dovolené je okolí „Sloupského koupadla“ protkáno mnoha cyklostezkami (jantarová stezka), turistickými trasami a na lukách najdete 4 km dlouhou, nově upravenou trasu pro kolečkové brusle. Ve Sloupu je možné si zapůjčit kolo nebo in-line brusle pro projížďky po krásách okolí.
 

Ubytování a restaurace v okolí