Úvod > Co chcete dělat? > Školní statek v Humpolci
Životní styl

Školní statek v Humpolci

Při návštěvě Školního statku v Humpolci narazíte kromě běžných hospodářských zvířat a koní také na ne úplně obvyklé živočichy v těchto krajích. V prostorách statku je také vytvořeno zázemí pro výuku oboru kynologie.
Školní statek nabízí kromě své běžné činnosti ještě něco navíc. Mimo domácí druhy zvířat se v ohradách pasou peruánské lamy krotké společně s ovcemi a v další ohradě pobíhají kozy. Chovají se zde i křepelky. Uprostřed areálu Školního statku se nachází voliéra s pávy. Celý areál je volně přístupný veřejnosti a otevřený po celý den, v pracovní dny i o víkendech.

V rámci živočišné výroby je chován skot (280 ks krav, včetně všech navazujících kategorií), prasata a zejména pro potřeby praxe studentů také koně. Pro hospodářské účely školního statku slouží zhruba 830 ha zemědělské půdy, včetně 190 ha luk. Hlavními pěstovanými plodinami jsou obiloviny, krmné plodiny, řepka a brambory.

Školní statek je také spolupořadatelem jezdeckých závodů Zlaté podkovy, které se již více než padesát let konají na jeho jezdeckém kolbišti v sousedství areálu statku. V tomto prostoru se pořádají také další závody, např. Mistrovství ČR, závody pořádané Jezdeckým klubem Humpolec i samotnou školu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 9. 10. 2019