!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Školní statek v Humpolci
Životní styl

Školní statek v Humpolci

Při návštěvě Školního statku v Humpolci narazíte kromě běžných hospodářských zvířat a koní také na ne úplně obvyklé živočichy v těchto krajích. V prostorách statku je také vytvořeno zázemí pro výuku oboru kynologie.
Školní statek nabízí kromě své běžné činnosti ještě něco navíc. Mimo domácí druhy zvířat se v ohradách pasou peruánské lamy krotké společně s ovcemi a v další ohradě pobíhají kozy. Chovají se zde i křepelky. Uprostřed areálu Školního statku se nachází voliéra s pávy. Celý areál je volně přístupný veřejnosti a otevřený po celý den, v pracovní dny i o víkendech.

V rámci živočišné výroby je chován skot (280 ks krav, včetně všech navazujících kategorií), prasata a zejména pro potřeby praxe studentů také koně. Pro hospodářské účely školního statku slouží zhruba 830 ha zemědělské půdy, včetně 190 ha luk. Hlavními pěstovanými plodinami jsou obiloviny, krmné plodiny, řepka a brambory.

Školní statek je také spolupořadatelem jezdeckých závodů Zlaté podkovy, které se již více než padesát let konají na jeho jezdeckém kolbišti v sousedství areálu statku. V tomto prostoru se pořádají také další závody, např. Mistrovství ČR, závody pořádané Jezdeckým klubem Humpolec i samotnou školu.
Zobrazit více

Provozovatel

Školní statek v Humpolci

Dusilov 384
396 01 Humpolec
Tel.:
+420 565 533 266
Tel.:
+420 775 988 011
Email:
reditel.statek@pe...
Email:
statek@pel.cz
WWW:
www.zlatapodkova....
GPS:
49,548522 15,368460
 
Region:
Vysočina
Oblast:
Vysočina
Město:
Humpolec
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:Přístup do areálu je zdarma.
Projížďky na koni – 300 Kč/hodina.
 

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 
16.8.
18.8.
Skupina historického šermu Buhurt – Pacholci

Skupina historického šermu Buhurt – Pacholci

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
4.7.
Noční prohlídky hradu Lipnice

Noční prohlídky hradu Lipnice

Lipnice nad Sázavou, Vysočina
10.9.
Mezinárodní den památek v Zahrádce

Mezinárodní den památek v Zahrádce

Horní Paseka, Vysočina

Ubytování a restaurace v okolí