!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sklářský ateliér WAGA v Málkově
Zážitky

Sklářský ateliér WAGA v Málkově

Ateliér se zabývá návrhy a výrobou skleněných doplňků pro interiéry. Návštěvník si zde může pořídit exkluzivní, jedinečný a osobitý dárek pro sebe či pro přátele, osobně se setkat s autory a tvůrci v přátelském a neformálním prostředí a seznámit se s fascinujícím příběhem vzniku uměleckého skla.
Těžiště tvorby představují zejména dekorativní mísy, vázy a svícny, ale na zakázku také návrhy a výroba skleněných výplní oken, dveří a nábytku, předělovacích stěn, originálních svítidel, vitráží, či skleněných rámů pro zrcadla.

Díky nepřeberné rozličnosti uměleckých výrobků si tu na své příjde skutečně kdokoliv. Navštívení je vhodné i pro rodiče s dětma. Návštěvník si může prohlédnout pravou uměleckou sklářskou dílnu a poslechnout si fascinující příběh vzniku skla, lze i nakoupit, anebo se jen pokochat pestrobarevností hry světel, stínů a barev na nejrůznějších skleněných špercích a bytových doplňcích všeho druhu.

Tvorba tohoto sklářského ateliéru je charakteristická soudobým moderním stylem a precizní kvalitní ruční prací. Ateliér WAGA je zakladatelem moderní tradice sklářského umění v regionu a jeho tvorba jej řadí mezi přední dílny v oblasti uměleckých řemesel.

Ateliér se nachází v areálu bývalého hostince a statku v Málkově, který je postupně adaptován pro potřebu ateliéru a je ho možné navštívit každý den. Možnost návštěvy během víkendových dnů je možné ověřit telefonicky předem.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 10. 2019
Ranč Málkov

Ranč Málkov

Málkov, Střední Čechy
Naučná stezka Koukolová hora

Naučná stezka Koukolová hora

Tmaň, Střední Čechy
Dýňová farma v Bykoši

Dýňová farma v Bykoši

Bykoš, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování u Prejzků

Ubytování u Prejzků

Lhotka, Střední Čechy
Hotel Ok1 v Berouně

Hotel Ok1 v Berouně

Beroun, Střední Čechy
Vinotéka Tetín - Víno Hruška

Vinotéka Tetín - Víno Hruška

Tetín, Střední Čechy
Hotel Grand Beroun

Hotel Grand Beroun

Beroun, Střední Čechy