Úvod > Co chcete dělat? > Sklářská huť Svoboda v Karlově
Sklářská huť Svoboda v Karlově
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Sklářská huť Svoboda v Karlově

Sklárna se nachází v malé vesničce Karlov na Vysočině u Žďáru nad Sázavou, nedaleko rybníku Velké Dářko. Vyrábí ručně tvarované hutnické sklo: vázy, svícny, těžítka, mísy, talíře, květiny, ovoce, zvířata, broušené sklo, lampy.
Sklárna, založená v roce 1990 výtvarníkem Jaroslavem Svobodou, vyrábí ručně tvarované, hutnické sklo v rozličných barevných provedeních a velikostech, dále plakety, ocenění pro vítěze soutěží, ceny pro veletrhy a prvky pro architekturu. Součástí nabídky firmy je též individuální tvorba uměleckých originálů. Součástí areálu sklárny, která nabízí možnost prohlídky, je vzorkovna s více než 1 700 objekty, motorest, penzion a galerie.

Sortiment sklářské huti AG Svoboda s.r.o je v oboru ručně tvarovaného hutnického skla jedním z nejrozsáhlejších na světě. Produkce patří do kategorie uměleckého, umělecko-řemeslného a dekorativního skla. Obsahuje vázy, mísy, svícny, těžítka, skleněné ovoce, květiny, nápojové sklo, ale i speciální ceny pro veletrhy a různé soutěže. Významnou částí produkce je individuální tvorba uměleckých originálů nebo práce pro architekturu.
 

Exkurze do sklárny a malování na sklo

Sklárnu je možné navštívit v pracovní dny od 9.30 do 12.30 hodin, kdy uvidíte sklářské mistry při práci. Skupinu větší než 8 osob je třeba předem ohlásit. Navštívíte sklářskou huť i rozsáhlou vzorkovnu čítající více než 1 500 exponátů. Během exkurze vás bude provázet zaměstnanec sklárny. Prohlídka trvá cca 30 minut a nahlédnete pod ruce šikovných sklářů, brusičů. Dozvíte se, jak vzniká sklo a v naší krásné galerii uvidíte, co z této žhavé hmoty může vzniknout. Vše je samozřejmě k prodeji.

V rámci exkurzí je možné vyzkoušet si malování na sklo (za příplatek – 100 Kč/osoba). Na předem připravená skla budete pod odborným dohledem malovat dle šablon nebo podle vlastní fantazie a získáte tak originální památku na návštěvu sklárny.

Pro vstup do sklárny použijte prosím vchod z parkoviště po pravé straně sklárny
Těšíme se vás.

Exkurze probíhají v pracovní dny v dopoledních hodinách v časech:
9.00
9.30
10.30
11.00
11.30
12.00
12.30

Galerie:
Po – pá 8.00-14.00
Sobota 10.00 – 15.00
Zobrazit více
Naposledy změněno: 18. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Velké Dářko

Chata Velké Dářko

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Penzion Vysočina Škrdlovice

Penzion Vysočina Škrdlovice

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Chata U Meškadla na Vysočině

Chata U Meškadla na Vysočině

Vojnův Městec, Vysočina