!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Sklářská huť Svoboda v Karlově
Sklářská huť Svoboda v Karlově
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Sklářská huť Svoboda v Karlově

Sklárna se nachází v malé vesničce Karlov na Vysočině u Žďáru nad Sázavou, nedaleko rybníku Velké Dářko. Vyrábí ručně tvarované hutnické sklo: vázy, svícny, těžítka, mísy, talíře, květiny, ovoce, zvířata, broušené sklo, lampy.
Sklárna, založená v roce 1990 výtvarníkem Jaroslavem Svobodou, vyrábí ručně tvarované, hutnické sklo v rozličných barevných provedeních a velikostech, dále plakety, ocenění pro vítěze soutěží, ceny pro veletrhy a prvky pro architekturu. Součástí nabídky firmy je též individuální tvorba uměleckých originálů. Součástí areálu sklárny, která nabízí možnost prohlídky, je vzorkovna s více než 1 700 objekty, motorest, penzion a galerie.

Sortiment sklářské huti AG Svoboda s.r.o je v oboru ručně tvarovaného hutnického skla jedním z nejrozsáhlejších na světě. Produkce patří do kategorie uměleckého, umělecko-řemeslného a dekorativního skla. Obsahuje vázy, mísy, svícny, těžítka, skleněné ovoce, květiny, nápojové sklo, ale i speciální ceny pro veletrhy a různé soutěže. Významnou částí produkce je individuální tvorba uměleckých originálů nebo práce pro architekturu.
 

Exkurze do sklárny a malování na sklo

Sklárnu je možné navštívit v pracovní dny od 9.30 do 12.30 hodin, kdy uvidíte sklářské mistry při práci. Skupinu větší než 8 osob je třeba předem ohlásit. Navštívíte sklářskou huť i rozsáhlou vzorkovnu čítající více než 1 500 exponátů. Během exkurze vás bude provázet zaměstnanec sklárny.

V rámci exkurzí je možné vyzkoušet si malování na sklo (za příplatek - 100 Kč/osoba). Na předem připravená skla budete pod odborným dohledem malovat dle šablon nebo podle vlastní fantazie a získáte tak originální památku na návštěvu sklárny.

Přijďte se podívat na 10. ročník Dne otevřených ateliérů. Akce se bude konat dne 3. 10. 2020 v čase od 6.00 do 13.00. Těšit se můžete na ukázku sklářského řemesla, nebude chybět ani oblíbené malování na sklo.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 21. 9. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Chata Velké Dářko

Chata Velké Dářko

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Penzion Vysočina Škrdlovice

Penzion Vysočina Škrdlovice

Žďár nad Sázavou, Vysočina
Chata U Meškadla na Vysočině

Chata U Meškadla na Vysočině

Vojnův Městec, Vysočina