Úvod > Co chcete dělat? > Sklárna Crystalex Nový Bor
Sklárna Crystalex Nový Bor
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Sklárna Crystalex Nový Bor

Crystalex je největším výrobcem skleněných produktů v ČR a patře mezi největší výrobce skla na světě. Sídlí v Novém Boru, který byl po staletí samotným srdcem severočeského sklářského průmyslu. Nabízí to nejlepší z českého sklářského umění.
Již více než 50 let nesou produkty Crystalex ochrannou známku Bohemia Crystal™, která zaručuje tu nejvyšší kvalitu materiálu a výrobních procesů. Produkty označené touto prestižní známkou dnes slouží jako synonymum prověřené vysoké kvality českého sklářství. Skláři z Crystalexu jsou hrdí na to, že mohou nabízet výrobky, které v sobě snoubí historickou zkušenost a tradici s moderními technologiemi a invenci českých specialistů.
 
Všechny produkty Crystalexu jsou vyráběny ze skloviny Sparkle™ a pro její charakteristické vlastnosti se v podniku rozhodli vytvořit prémiovou ochrannou známku Bohemia Sparkle™ se zaměřením na využití v segmentu hotelnictví, restaurací a kaváren (HOREKA). Kromě optických vlastností splňují výrobky s tímto označením nároky pro náročné a profesionální využití nápojového skla, včetně silnější stěny a tvrzeného ústního okraje. Crystalex vše dále rozšířil o logistický koncept B2B, který zákazníkům vždy zaručuje efektivní služby a bezpečné dodání.
 
 

Výroba a technologie v Crystalexu

Na své výrobní technologie jsou v Crystalexu velmi hrdí a věnují mnoho času optimalizaci a vylepšování automatických výrobních linek. Využívávají ekologické a efektivní celoelektrické tavení skla, s minimálním obsahem oxidů dusíku (NOx) a dalších emisí.

Navíc podnik využívá i celou řadu ručních, tradičních i moderních metod dekorace, jako například pantograph, strojní brus, malování či sítotisk, které navíc jedinečnými způsoby kombinuje. Crystalex využívá velmi široké spektrum zdobných metod skla, a cit pro současný design pomáhá Crystalexu posílat do 80 světových zemí na 50 milionů skleněných výrobků ročně.
 

Jaké produkty Crystalex nabízí

Sklárna nabízí neuvěřitelně široký sortiment nápojového skla (sklenice na víno, nealko nápoje, barové sklenice, destiláty, sklenice a číše pro šumivá vína), džbánů, váz, mís, svícnů nebo sety na vodu a víno.

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Born v Novém Boru

Pivovar Born v Novém Boru

Nový Bor, Liberecký kraj
Autokemp Jiskra v Novém Boru

Autokemp Jiskra v Novém Boru

Nový Bor, Liberecký kraj
Autentická asijská restaurace BẾP

Autentická asijská restaurace BẾP

Nový Bor, Liberecký kraj
 Rodinný pivovar Skalický Budulínek

Rodinný pivovar Skalický Budulínek

Skalice u České Lípy, Liberecký kraj