Úvod > Co chcete dělat? > Skiaréna Písek

Skiaréna Písek

Zimní sporty
Lyžařský areál v Písku je vybaven speciálním umělým povrchem, který umožňuje lyžování v období, kdy není sníh. Slouží jako tréninkový svah pro lyžařský oddíl a také pro veřejnost. Vlek se nachází na severním svahu Hradišťského vrchu (478 m n. m.), na pravém břehu Otavy.
Lyžařský areál v Písku je vybaven speciálním umělým povrchem, který umožňuje lyžování v období, kdy není sníh. Umělý povrch je složen z drobných kartáčků, které se při jízdě ohýbají a tím tak poměrně věrně simulují jízdu na sněhu. Skluz se uskutečňuje na mikrovrstvě složené z vody a oleje. Z tohoto důvodu se lyže mažou nezávadným olejem na mazacích válcích a svah se skrápí vodou.

Umělý povrch je využíván každoročně na podzim (září–listopad) jako příprava pro sezónu na sněhu. V zimě slouží jako podklad pro sníh, na jaře se sbalí a znovu se pokládá na konci léta po důkladném posečení travnatého podkladu.

Svah Skiarény Písek je uměle zasněžovaný a pravidelně upravovaný, od roku 2018 tady funguje nová poma a dětský pojízdný koberec. Díky umělému osvětlení si tady milovníci zimních sportů užijí i večerní lyžování, na ty nejmenší pak čeká dětský areál. Sjezdovka je osvětlená a vybavená zasněžovacím zařízením, které čerpá vodu z řeky Otavy.
Celý popis
Naposledy změněno: 7. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Buly v Písku

Hotel Buly v Písku

Písek, Jižní Čechy
Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Ubytování U Zlaté Koule v Písku

Písek, Jižní Čechy
Apartmány v centru města Písek

Apartmány v centru města Písek

Písek, Jižní Čechy