!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lyžařské areály Soláň
Zimní sporty

Lyžařské areály Soláň

Skiareály Soláň se nachází v nadmořské výšce 700–861 m n. m. a nabízejí kvalitní lyžování a velký rozsah služeb pro všechny kategorie lyžařů v malebném prostředí Valašska. Vznikly sjednocením dvou areálů Soláň-sedlo a Soláň-vrchol (dřívější TJ Rožnov p. R.), vzdálených od sebe přibližně 1 km.
Areály jsou vzájemně propojeny skibusem z centrálního parkoviště a s vybranými ubytovacími zařízeními, využívají společný odbavovací systém. Skiareály Soláň jsou součástí Horského střediska Soláň-Karolinka, který nabízí společné permanentky pro 3 areály (Soláň sedlo, Soláň-vrchol a Karolinka). Návštěvníci mohou využívat skibus v ceně permanentky.

Soláň sedlo:  Soláň vždy patřila k významným místům na mapě Valašska. Areál Soláň sedlo se řadí mezi moderní areály zaměřené především na rodiny s dětmi, výuku lyžařů a rekreační lyžaře. Nenáročné sjezdovky o délce 300 a 400 m, vybavené moderním systémem umělého zasněžování nabízejí především pohodovou zimní rodinou rekreaci v malebném prostředí Beskyd a Valašska, v blízkosti Rožnova pod Radhošťem.

Lyžaři ocení přibližovací vlek od parkoviště, které je pro návštěvníky areálu zdarma, až prakticky ke kase lyžařského areálu. Využít mohou také moderní zázemí pro nejmenší lyžaře – pojízdný koberec, který slouží pro úplné začatečníky. Součástí je dětské lyžařské hřiště. Na své si však přijdou i větší, ale pořád dost malí lyžaři, kteří mohou využívat dětského lana, jehož součástí je též lyžařské hřiště.

Právě rodiny s dětmi mohou využívat občerstení v horní části areálu, v blízkosti dětských hřišť nabízející široký sortiment pochoutek. Zdatní lyžaři mohou využít stávající občerstvení umístěné u dojezdu hlavní sjezdovky. Lyžařský areál Soláň-Sedlo dále nabízí půjčovnu lyží, snowboardů a lyžařskou školu (777 11 77 03) se zkušenými instruktory, kteří jsou schopni naučit úplné začátky i náročnější techniky.

Díky modernímu systému umělého zasněžování, lyžujeme od konce listopadu minimálně do konce března. Aktuální podmínky můžete sledovat pomocí webkamery, která je v areálu umístěna. Na konci sezóny vždy pořádáme karneval s programem pro děti i dospělé. V okolí areálu si na své přijdou i vyznavači běžeckého lyžování. Areál se podílí na úpravě hřebenové trasy Vsacký Cáb – Bumbálka, která patří k nejkrásnějším běžeckým trasám nejen v Beskydech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 2. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pan Burger

Pan Burger

Prostějov, Střední Morava a Jeseníky
Hotel Slávie Pelhřimov

Hotel Slávie Pelhřimov

Pelhřimov, Vysočina