Úvod > Co chcete dělat? > Skialpové túry v Krušných horách – Skialp nad Hrobem
Zimní sporty

Skialpové túry v Krušných horách – Skialp nad Hrobem

Skialp nad Hrobem je projekt podporující rozvoj skialpinismu v Krušných horách. Většina tratí vede v blízkosti nebo přímo lyžařským areálem Sport Centrum Bouřňák.
Trasy pro skitouring se nacházejí na svazích kopců Bouřňák a Pramenáč, na severovýchodním okraji Krušných hor. Vybudovali je místní nadšenci. Jedná se o rozsáhlý skialpový areál, kde jsou tratě výborně značené a před začátkem sezóny vždy připravované.

Skialp nad Hrobem je projekt podporující rozvoj skialpinismu v Krušných horách. Naše aktivity jsou soustředěny v okolí obce Mikulov u Hrobu. V prostorách sjezdového areálu Sport Centrum Bouřňák a přilehlého okolí vznikly značené trasy a výuková stezka. V rámci projektu pořádáme skialpové závody a organizované večerní procházky.

Trasy pro skialpinisty vedou jak po turistických cestách, tak i volným terénem. Plánujte a volte si takové cesty, které odpovídají úrovni vašich zkušeností a vybavení. Rozhodnutí, zda se vydáte na konkrétní trasu, by proto mělo předcházet nejen zjištění si aktuálního stupně lavinového nebezpečí, ale i podmínek na vámi zvolené trase.

Provozovatel

Skialp nad Hrobem

Sport Centrum Bouřňák
419 01 Mikulov
Email:
info@skialpnadhro...
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.skialpnadhrob...
GPS:
50,690473 13,714726
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

EuroCamp Barbora u Teplic

EuroCamp Barbora u Teplic

Jeníkov, Ústecký kraj
Restaurace Černý Orel

Restaurace Černý Orel

Osek, Ústecký kraj
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Ústecký kraj
Lagarto J&J

Lagarto J&J

Teplice, Ústecký kraj