Úvod > Co chcete dělat? > Skialpinistické trasy na Dolní Moravě
Zimní sporty

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě

Skialpinistické trasy na Dolní Moravě vedou po lesních přístupových cestách v blízkosti sjezdovek, část z nich pak souběžně s běžeckými trasami a značenými turistickými cestami. Vyznačeny jsou tři trasy pro výstup a dvě sestupové.
Trasa A Naučná skialpová stezka je nejdelší skialpová trasa s osmi naučnými cedulemi. Je dlouhá necelých 7 km, s převýšením 570 metrů. Na své si přijdou jak začátečníci, rodiny s dětmi, tak i pohodáři a sportovně založení jedinci, kteří si mohou skialpovými výstupy zvyšovat tréninkem svou fyzickou kondici. Všechny se dají zakončit u horské chaty Slaměnka pod vrcholem Slamníku ve výšce 1.116 m n.m. K sestupu pak slouží značená sjezdová trasa D nebo E s propojením na sjezdové tratě areálu. Tyto trasy je možno využívat kdykoliv, ale musíte dbát na to, že sjezdovky areálu jsou od 16 hodiny odpoledne uzavřeny kvůli jejich úpravám, takže je na ně vstup zakázán. Údržbáři také prosí o dodržování pravidel bezpečnosti a ohleduplnost k zasněžovací technice – je třeba dávat pozor na zasněžovací hadice a kotvící body pro rolby.

Trasa B – SkyWalk o délce 3,7 km s převýšením 550 metrů vede v blízkosti Stezky v oblacích. Od skialpového centra se jde stejně jako po trase A k hotelu Vista, od něj pak při pravém okraji sjezdovky Sněžník A podél lesa až na rozcestí, kde odbočíte na spojovací cestu k horní stanici lanovky U Slona – Vyhlídka. Od horní stanice sedačkové lanovky U Slona pak vlevo po okraji sjezdovky stoupáte ke Stezce v oblacích. Projdete pod ní lesíkem, dále pak okolo horní stanice sedačkové lanovky a chaty Slaměnka. Dále pak šlapete stejně jako po trase A na vrchol Slamníku. Návrat stejným způsobem po trase D nebo E.

Trasa C – Sportovní je určena pro neúnavné "chrty". Je dlouhá 2,1 km s převýšením 540 m, ideální pro skialpinistický trénink či fitnes vyběhání. A vede pořád do kopce... Od skialpového centra vyrazíte stejně jako po trase A a B, ale po 100m budete uhýbat vlevo okolo Horské služby. Od ní se dáte vzhůru na sjezdovku Sněžník B, dále pak po jejím okraji vlevo či vpravo až na vrchol Slamníku.
 

Sestupové trasy

Trasa DSestupová – skialpová trasa sloužící hlavně pro jízdu dolů z vrcholu Slamník. Dá se využít i pro výstup, hlavně ve středu a v pátek, a to i do pozdního večera při čelovce. Vede od centra podél silnice k hotelu Vista, dále pak cestou k bývalému lomu. Od něj vpravo lesní cestou až k horní stanici lanovky U Slona – Vyhlídka. Dále pak stejně jako trasou A. Přes rozcestí u Chlumu kolem Slaměnky na Slamník. Na této trase dbejte zvýšené opatrnosti při dvojitém přecházení sjezdových tratí skiareálu, hlavně při jízdě dolů, kdy může být na sjezdových tratích pracující rolba.

Trasa E – Mamutí – skialpová trasa sloužící hlavně pro jízdu dolů od chaty Slaměnka. Dá se využít i pro výstup, především ve středu a v pátek, a to i do večera. Vede od spodní stanice sedačkové lanovky U Slona z levé strany nosných sloupů lanovky, odbočí na propojovací sjezdovku Sněžník (sáňkařskou dráhu). Po ní stoupáte stejně jako po sáňkařské dráze, než dojdete k horní stanici U Slona. Potud je trasa uměle osvětlena. Dále pak novou Vyhlídkovou sjezdovkou okolo restaurace Skalka; pod Stezkou v oblacích, a dále pak na chatu Slaměnka. Zde trasa končí; vy ale můžete pokračovat dále trasou A či B na vrchol Slamníku.


Skialpová půjčovna U Slona

Nemáte vlastní skialpové vybavení a chtěli byste si tento sport vyzkoušet? Pak nabíz své služby Skialpová půjčovna U Slona. Najdete zde výběr ze 14 setů značky Salomon a Atomic různých délek a velikostí.

Možnost zapůjčení skialpových lyží s pásy, skialpových bot, nebo kompletních setů (lyže, pásy, boty, hůlky)
je součástí půjčovny lyžařského vybavení U Slona.

Provozovatel

Horský resort Dolní Morava

Dolní Morava 58
561 69 Dolní Morava
Tel.:
+420 464 620 730
Tel.:
+420 602 378 150
Email:
resort@dolnimorav...
WWW:
https://www.dolni...
GPS:
50,151808 16,815513
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 
3.9.
Hard Dog Race Base

Hard Dog Race Base

Staré Město, Olomoucký kraj
20.8.
Kralický triatlon

Kralický triatlon

Staré Město, Olomoucký kraj
20.8.
Tyrolsko 1945

Tyrolsko 1945

Králíky, Pardubický kraj
3.9.
Pivovarské slavnosti Holba

Pivovarské slavnosti Holba

Hanušovice, Olomoucký kraj
Stamichmanova stezka na Dolní Moravě

Stamichmanova stezka na Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj
Trail Park Dolní Morava

Trail Park Dolní Morava

Dolní Morava, Pardubický kraj
Fun Park Dolní Morava

Fun Park Dolní Morava

Dolní Morava, Pardubický kraj
Lesní zážitkový park na Dolní Moravě

Lesní zážitkový park na Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Chata U Slona v Dolní Moravě

Chata U Slona v Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj
Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Apartmán Cardovi v Dolní Moravě

Dolní Morava, Pardubický kraj
Wellness Hotel Vista

Wellness Hotel Vista

Dolní Morava, Pardubický kraj