Úvod > Co chcete dělat? > Zimní sporty > Skiareál Kamenec – Jablonec nad Jizerou
Kamenec I
Zimní sporty

Skiareál Kamenec – Jablonec nad Jizerou

Skiareál Kamenec se nachází nedaleko centra městečka Jablonec nad Jizerou. Návštěvníkům areálu jsou k dispozici 2 lyžařské vleky a sjezdové tratě různých obtížností, které vyhovují náročným lyžařům i rodinám s dětmi.
Skiareál Kamenec nabízí široké a bezpečné sjezdovky pro rekreační i sportovní lyžaře s příjemným lyžováním přes den i večer.

Sjezdovky jsou denně upravovány a technické zasněžování sjezdovek zaručuje dobré sněhové podmínky. Areál nabízí večerní lyžování na jedné z nejdelších osvětlených sjezdovek – bližší info o režimu večerka na webu skiareálu. Na sjezdovce dále najdete měřenou slalomovou trať, koutek pro děti s provázkovým vlekem. Restaurace a občerstvení se nachází přímo u sjezdovky.

Pro zimní sezónu 2022-23 byly upraveny věkové kategorie ve váš prospěch = děti jsou prodlouženy až do 12 let (11,99), junioři od 12 do 18 let (17,99) a senioři již od 60 let. Stálým bonusem je pořád výhodný jednodenní rodinný skipas, který poskytujeme pro rodiče s jedním, dvěma či třemi dětmi do 12 let (11,99). Další zvýhodnění lze získat při nákupu online na našem e-shopu http://snowpass.snowhill.cz, kde se sleva proti prodeji na pokladně pohybuje od 7 do 14% z ceníkové ceny.    
 
Zakoupená jízdenka je platná také v areálu Šachty – Vysoké nad Jizerou. Parkování je přímo v areálu zdarma.

Sněhové zpravodajství

 • Výška sněhu: 4 - 8 cm
 • Nový sníh: 4 cm
 • Typ sněhu: mokrý
 • Otevřené lanovky a vleky: 0 z 2
  Název Typ Délka Kapacita Večerní lyžování
  LV 1000 vlek 1 164 m 950 os./h ano
  TLV12 vlek 540 m 550 os./h ano
 • Otevřené sjezdovky: 0,0 z 3,3 km
  Název Obtížnost Délka Převýšení Večerní lyžování
  Červená střední 1 150 m 227 m ano
  Červená II střední 1 120 m 227 m ano
  Modrá lehká 1 010 m 124 m ano

Počasí

Teplota: 0 °C

zataženo - sněženíWebkamera

Provozovatel

Skiareál Kamenec

Jablonec nad Jizerou 238
512 43 Jablonec nad Jizerou
Tel.:
+420 737 222 456
Email:
info@skikamenec.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
www.skikamenec.cz
WWW:
www.snowhill.cz
GPS:
50,706050 15,427982
 
 

Vstupné

Cena: 550 Kč

Snížená cena: 450 Kč

 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Novoroční výstup na Strážník bez kyslíkových přístrojů

Novoroční výstup na Strážník startuje 1. ledna z Rokytnice nad Jizerou. Cílem je Skalní vyhlídka Strážník (778 m.n.m.). Sraz na kótě 781,9 m mezi 13. – 15. hod. Dřevo a buřty s sebou.
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Jilemnická 50

O2 Jilemnická 50 seriálu Stopa pro život zve na závody v běžeckém lyžování pro širokou veřejnost. Startovním místem jsou Horní Mísečky v Krkonoších. Závod je veřejný, startují registrovaní i neregistrovaní závodníci.
Jestřabí v Krkonoších, Liberecký kraj

Novoroční výstup na Maják v Příchovicích

První oficiální muzeum českého génia a dobrodruha bylo otevřeno v létě 2013 v areálu U Čápa. Je v něm umístěna značná část pozůstalosti Járy Cimrmana dosud přechovávaná v depozitářích společnosti a divadla JC v Praze. Užijte si 1. leden originálním výletem!
Desná, Liberecký kraj

Harrachov – Český pohár MTB

Harrachov – cyklistický závod.
Harrachov, Liberecký kraj

Akční jízda na čtyřkolkách v Jablonci nad Jizerou

Dovolená, prázdniny s adrenalinovou zábavou? Přijďte si vyzkoušet jízdu na čtyřkolkách. Zrekonstruovaný Hotel U Nás umístěný v půvabném horském prostředí západních Krkonoš v obci Bratrouchov (nedaleko Rokytnice nad Jizerou), nabízí moderní ubytování v nově zařízených pokojích.
Jablonec nad Jizerou, Liberecký kraj

Lyžařský areál Pařez Rokytnice nad Jizerou

Ski areál Pařez nabízí levné a kvalitní lyžování pro rodiny s dětmi, školní výcvikové a lyžařské kurzy, ale i pro zkušené lyžaře, kteří si chtějí příjemně rekreačně zalyžovat.
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Vyhlídky nad Rokytnicí nad Jizerou ateliéru Mjölk

Vyhlídky nad Rokytnicí jsou umístěny v různých prostředích a nabízejí pestré výhledy do okolní krajiny, stromů, či borůvčí. Přibližují návštěvníkům nejen perspektivu vzdálených horských hřebenů, ale také intimitu lesního prostředí. Vytvořili je architekti ateliéru Mjölk.
Rokytnice nad Jizerou, Liberecký kraj

Janatův mlýn Buřany – ukázka typického krkonošského mlýnu

Na Semilsku v obci Buřany se dochoval jeden z z typických krkonošských mlýnů. Jedná se o jedinečnou ukázku lidové roubené architektury ze druhé poloviny 18. století. Mlýn se postupně opravuje a je přístupný po předchozí domluvě.
Jablonec nad Jizerou, Liberecký kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Atraktivní prostředí stylové restaurace s krbem a barem – západní Krkonoše

Atraktivní restaurace s krbem a barem s kapacitou až 80 míst.
Jablonec nad Jizerou, Liberecký kraj

Vysocké zelí

Vysoké nad Jizerou a jeho okolí je už drsným horským krajem. Přesto právě tady roste jedno z nejlepších zelí, o kterém existují už 350 let staré záznamy.
Jablonec nad Jizerou, Liberecký kraj

Ubytování u Vysokého nad Jizerou

Dům se nachází v jihozápadní části Krkonoš u Vysokého nad Jizerou na klidném místě na okraji vesnice. Objekt je dosažitelný jak autem, tak autobusem či vlakem.
Vysoké nad Jizerou, Liberecký kraj

Kramářova vila ve Vysokém nad Jizerou

Vila připomínající zámek významného politika Karla Kramáře byla postavena v letech 1927–1931 jako letní sídlo jeho rodiny.
Vysoké nad Jizerou, Liberecký kraj