Úvod > Co chcete dělat? > Singletrailové stezky v Boskovicích
Letní sporty

Singletrailové stezky v Boskovicích

Být na kole obklopený krásnou přírodou, vyzkoušet si své síly a dopřát si adrenalinový zážitek. To cyklistům nejen z Blanenska umožní singletrailové stezky, které vznikají v lokalitě Doubravy v Boskovicích. Jde o devět terénních tras o délce deseti kilometrů a různých obtížností.
Nové singletraily v Boskovicích vznikly v lesích místní části Doubrava. Moderní sportpark zde nabízí trasy v délce 10 km, lehčí profily pro rodiny s dětmi a začínající cyklisty. Necelých deset kilometrů singletrailů se klikatí lesem. Technicky náročnější černé lajna s větším sklonem, nebo naopak XC okruh bez větších vylomenin. Traily jsou zde kratší, cca kolem kilometru, ale dají se různě kombinovat. Nahoru vedou dva stoupáky, jinak jsou převážně z kopce.
 
A pro cyklisty tu slouží také příjemné zázemí. Jeho součástí je například myčka kol, samoobslužný servis kol, víceúčelová místnost s malou kuchyňkou pro přípravu vlastního občerstvení, venkovní odpočívadla, záchody, šatna a sprcha. V plánu je i workoutové hřiště a tréninková pumptracková dráha. A kde to vůbec je? Jeďte pak podle šipek na westernové městečko, je to hned naproti. Dlouhodobou vizí těch, kteří singletrailové trasy na jižní Moravě budují, je postupně je propojit s Brnem a Moravským krasem.

Provozovatel

Sportpark Boskovice

Svatopluka Čecha 2554
začátek lesa Doubravy, směr Westernové městečko
680 01 Boskovice
Tel.:
+420 733 731 113
Email:
sportpark@boskovi...
WWW:
www.boskovickeste...
GPS:
49,491879 16,667407
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Mongolská jurta Žďár

Mongolská jurta Žďár

Žďár, Jihomoravský kraj
Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Zámecký penzion a restaurace Kopeček

Rájec-Jestřebí, Jihomoravský kraj
Wellness hotel Stará škola

Wellness hotel Stará škola

Sloup, Jihomoravský kraj