Úvod > Co chcete dělat? > Síň slávy českého hokeje v galerii Harfa
Síň slávy českého hokeje v galerii Harfa
"> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Zážitky

Síň slávy českého hokeje v galerii Harfa

Český hokej má konečně svou kamennou síň slávy. Najdete ji v pražské Galerii Harfa, která sousedí s O2 arénou. Všichni fanoušci českého hokeje si zde užijí interaktivní expozici plnou nejen vzácných trofejí, ale především nevšedních zážitků.
Kromě trofejí z české hokejové historie a současnosti mohou návštěvníci obdivovat také interaktivní instalace z dílny umělecké skupiny 3dsense, které tvoří podstatnou část celé expozice. Všichni příchozí si zde mhou užít virtuální kluziště, vyzkoušet si roli rozhodčího ve virtuálním hokejovém zápase či si pomocí interaktivního displeje prohlédnout kompletní biografii hráčů, jejich statistiky a fotografie.

Její součástí jsou speciální světelné interaktivní instalace, hokejový trenažér a mnoho skvostů z české hokejové historie i současnosti. V jedné části si můžete klidně zastřílet na brankáře, pak se usadit v naganské šatně a o kus dál si pustit slavné zápasy československé historie.

Hokejoví fanoušci budou mít v Síni slávy také možnost poslechnout si úryvky rozhlasových reportáží připomínajících slavné kapitoly československého a českého hokeje. Mezi těmi nechybí ani slavný gól Milana Nového z utkání Kanadského poháru 1976, které tehdy od mikrofonu sledoval Stanislav Sigmund. 

Nově se Síň slávy rozšířila o expozici věnovanou 100 let NHL. Předměty do ní zapůjčili přední češí hokejisté a většinu z nich budou moci fanoušci spatřit vůbec poprvé. Najdete zde dresy takových hvězd jakými jsou Gordie Howe, Bobby Hull, Bobby Orr, Stan Mikita, Terry Sawchuk, Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Eric Lindros, Mark Messier, Steve Yzerman, Jarri Kurri, Sidney Crosby nebo Alexandr Ovečkin. Čeští hokejisté, jako například Dominik Hašek, Jaromír Jágr, Patrik Eliáš, David Krejčí, Jiří Hrdina, Jaroslav Pouzar, Martin Ručinský, Jakub Voráček nebo Martin Erat, rovněž zapůjčili předměty, které stojí za to vidět. Nechybí sbírka individuální trofejí Dominika Haška, prsteny vítězů Stanley Cupu Jiřího Hrdiny a Jaroslava Pouzara.

V nových prostorách najdete stánek s virtuálním brankářem, videomappingovou hru pro nácvik taktiky, slide board pro nácvik bruslařské techniky, komentátorské studio České televize nebo inovovaný fanshop reprezentace.