!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Japonské bojové umění Shorinji Kempo v Praze - Zen v pohybu
Životní styl

Japonské bojové umění Shorinji Kempo v Praze - Zen v pohybu

Jedinečné spojení účinné a přiměřené sebeobrany a buddhistické filozofie. Naučte se vnímat sami sebe i své okolí, poznejte své tělo. Své hranice si určujeme sami, kde jsou ty vaše?
Shorinji Kempo je moderní japonské bojové umění, jehož jádrem je zenový buddhismus. Obsahuje tvrdé i jemné techniky boje, meditaci, techniky masáží a uvolnění bolesti. Jedním z hesel Shorinji Kempo je: "Láska bez síly je bezmocná, síla bez lásky je násilí".

Techniky Shorinji Kempo vycházejí z buddhistické filosofie Kongo Zen. Proto jsou primárně navrženy jako techniky obranné. Jsou postaveny na detailní znalosti anatomie lidského těla a znalosti základních principů mechaniky, což umožňuje minimalizovat nebezpečí těžkého zranění či dokonce usmrcení protivníka.

Každý trénink Shorinji Kempo je zaměřen na jiné téma, je však navržen tak, aby se během něj žák věnoval všem aspektům Shorinji Kempo.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 10. 2019