Úvod > Co chcete dělat? > Šenk Na Parkánu
Šenk Na Parkánu
"> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Gurmánská turistika

Šenk Na Parkánu

Plzeňská pivnice, šenk Na Parkánu, byla založena v roce 1966 a nese jméno podle svého umístění u plzeňských hradeb tzv. parkánů.
Šenk je přímo propojen s Pivovarským muzeem, a tak i skvělý výčep poctivě ošetřeného tradičního ležáckého i zcela ojedinělého nefiltrovaného Pilsner Urquell, je svým způsobem jedním z exponátů. Samozřejmostí je široký výběr kulinářských specialit tradiční české kuchyně, jídel z grilu a lokálních specialit k pivu. Bohaté pohoštění je možné zajistit pro soukromé a firemní oslavy, v nabídce lze najít i atraktivní skupinová menu.      
                                                         
Šenk Na Parkánu byl po náročné rekonstrukci znovuotevřen v roce 2004 a zařízen je v duchu zlaté éry plzeňského pohostinství 30 let 20. století. Dřevěný interiér restaurace je vkusně doplněn historickými muzejními exponáty a nabízí místo pro 110 hostů u stolu a dalších 20 na barových židlích.

Celoročně je v provozu chráněná a vytápěná veranda, která s kapacitou 40 míst, opatřených vždy dekou a měkkým podsedákem, nabízí útulné sezení i při velmi mrazivém počasí.

Na dvorku Pivovarského muzea je k dispozici posezení na kryté a v selském duchu zařízené letní terase s možností venkovního grilování, která je vhodná k diskrétním soukromým i firemním oslavám.

Plzeňská pivnice se nachází v domě, který ve své bohaté historii plnil nejrůznější funkce, byl i věznicí. Od roku 1824 do konce 19. století zde byla zřízena obecní sladovna, dále byl objekt používán jako zámečnická dílna, hasičské skladiště a posléze se stal součástí nemocnice. Ve 20. století lze najít zprávy o dílně na výrobu hraček, truhlárně a knihařství. 

Ubytování a restaurace v okolí

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Aberdeen Angus Steak House Plzeň

Plzeň, Plzeňský kraj
Kolombina

Kolombina

Plzeň, Plzeňský kraj
Restaurace U Salzmannů v Plzni

Restaurace U Salzmannů v Plzni

Plzeň, Plzeňský kraj