Úvod > Co chcete dělat? > Park Drama věků ve Štětkovicích
Kultura

Park Drama věků ve Štětkovicích

Pokud přemýšlíte, kam vyrazit během léta na výlet, zkuste Sedlčansko, které spadá do nejsevernější části turistického regionu Toulava. Zdejší malebná zvlněná krajina má svůj nezaměnitelný i drsný půvab zároveň. Je ideálním místem pro aktivní turistiku i rozjímání nedaleko od Prahy.
Malá obec Štětkovice, ležící mezi Olbramovicemi a Sedlčany, nabízí návštěvníkům spojení pohybových aktivit s místem k relaxaci a duchovnímu zamyšlení. Stává se tak zajímavým a nevšedním tipem na výlet nedaleko Prahy – jak pěšky, na kole, autem či vlakem. Štětkovice (s 300 obyvateli) se původně jmenovaly Ščedrkovice po svém zakladateli Ščedrkovi. První písemná zpráva pochází z roku 1521, letos tedy slaví obec 500 let od svého vzniku.
 
Navštívit zde můžete například Park Drama věků. Autorem myšlenky je investor a filantrop Radim Passer, za realizací stojí křesťansky orientovaná organizace Maranatha. Park slouží nejen pro aktivní odpočinek, ale především k nasměrování přemýšlivých lidí k hodnotám, které nás přesahují. Na dvanácti skleněných tabulích se můžete dozvědět o vzniku, průběhu a rozhodujících momentech stvoření světa jako velkého dramatu věků. V areálu parku nechybí lanové atrakce, dětské hřiště, bludiště či venkovní posilovna.

Štětkovický pacifik a dopravní hřiště
Další místní zajímavostí je modelářský domek a dopravní hřiště. V provozu je tento areál od června do konce září, vláček a půjčovna koloběžek a šlapadel jsou zpřístupněny každou středu od 16 do 18 hodin a ve vybrané neděle (24.7., 21.8. a 11.9. od 15 do 17 hod.) Nachází se v centru obce za obecním úřadem. Děti se mohou svézt na venkovním vláčku, tzv. Štětkovickým pacifikem, k dispozici jsou dále koloběžky, šlapadla, v modelářském domku si můžete prohlédnout modelové kolejiště. Dopravní hřiště je volně přístupné, lze jej tedy využít i mimo otevírací dobu na vlastních dopravních prostředcích.

Koupání v lomu
Nedaleko od vsi se můžete osvěžit v zatopeném kamenném lomu Bořená Hora s průzračně čistou vodou. Vstup do vody je díky rekonstrukci pozvolný a pohodlný. Je zde možnost občerstvení v kiosku či restauraci. Lom je také vyhledávaným místem potápěčů, které sem láká mimo jiné také potopený vrtulník MI-8 v hloubce asi 11 metrů. Výstroj pro potápěče lze půjčit na místě. Také lze zapůjčit paddleboardy. Parkování je v možné v těsné blízkosti zdarma, vstup do areálu je zpoplatněn.
 

Ubytování a restaurace v okolí

Wellness rezort You&Me

Wellness rezort You&Me

Prosenická Lhota, Středočeský kraj
Penzion Janov u Sedlčan

Penzion Janov u Sedlčan

Sedlčany, Středočeský kraj
Hotel Florian Sedlčany

Hotel Florian Sedlčany

Sedlčany, Středočeský kraj
Káva svět v Sedlčanech

Káva svět v Sedlčanech

Sedlčany, Středočeský kraj