Úvod > Co chcete dělat? > Životní styl > Schminka – kosmetika s energií mandal
Mýdla krystal
Životní styl

Schminka – kosmetika s energií mandal

Česká kosmetika Schminka, která se zrodila v české výrobní společnosti Golden Line, nabízí především ručně vyrobenou kosmetiku, kterou zdobí mandaly pro radost a štěstí.
Schminka je česká a v Česku vyrobená kosmetika s dlouhou tradicí, která patří pod českou výrobní společnost Golden Line, s. r. o., jež sídlí ve středočeských Horkách u Čáslavi. I když vám ani jedno z výše uvedených jmen možná nic neříká, vyplatí se je znát. Proč? Především proto, že výrobky od Golden Line máte možná doma a ani o tom nevíte. A taky kvůli tomu, že Schminka, která je de facto její privátní kosmetickou značkou, nabízí převážně ručně vyráběnou dekorativní kosmetiku, která u nás není běžně k sehnání.

Jak to všechno začalo?
Příběh paní Cibulkové je plný podnikavosti a soustředěného úsilí. Je to totiž právě ona, kdo vymýšlí všechny receptury výrobků, promýšlí technologii jejich výroby a kontroluje jejich kvalitu. Vraťme se ale v příběhu o pár desítek let zpátky.

Vše začalo tak, že paní MUDr. Jana Cibulková toužila po vlastní kosmetické značce, která by dokázala ženám vykouzlit úsměv na tváři. Než ale založila výrobní společnost Golden Line, s. r. o., experimentovala s kosmetickými polotovary z Itálie, ve které nějakou dobu žila. Po nějakém čase se ale rozhodla, že ji pouhá kompletace kosmetiky nebaví a usmyslela si, že bude své výrobky vyvíjet od A do Z. Díky tomu mohla časem vzniknout její vlastní kosmetická značka Schminka, zároveň však své znalosti a zkušenosti nabídla i jiným kosmetickým firmám a jednotlivcům, kteří mohou i dnes využít její schopnosti a výrobní kapacitu k vybudování vlastní kosmetické značky.

Tohle jste určitě nevěděli
  • Ve výrobní společnosti Golden Line a v týmu kosmetiky Schminka je pouze jeden muž. Tím je Jan Kohlíček, který se specializuje na projektování a výrobu netradičních forem, které se používají (nejen) při výrobě kosmetiky. Jedním z jeho největších počinů bylo vytvoření formy na mýdlo, která připomíná velký krystal.
  • Kde je to možné, tam paní Cibulková trvá na osvědčené ruční práci, díky které mají výrobky z její produkce nezaměnitelný rukopis a charakter.
  • Paní Cibulková dokáže vymyslet a následně vytvořit prakticky jakýkoliv kosmetický výrobek, ať už jde o parfém, klasický pudr, tekutou rtěnku nebo třeba o tělové mléko a řasenku.
  • Předchůdkyní kosmetiky Schminka byla značka Solange.

Provozovatel

Golden Line s.r.o.

Horky 7
286 01 Čáslav
Tel.:
+420 603 742 169
Email:
jana@schminka.cz
WWW:
https://www.schmi...
GPS:
49,870982 15,440043
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Zimní táboření na Lichnici

Milovníci trampské romantiky pozor! Na nádvoří hradu Lichnice se koná 3.2.2023 – 5.2.2023 další ročník zimního táboření. Komu nevadí třeskuté mrazy může přespat na hradě ve stanu. Bohatý program je připraven také pro ostatní návštěvníky.
Třemošnice, Pardubický kraj

Hasičský ples

Hasičský ples s bohatou tombolou ve Žďárci u Seče – okres Chrudim, k tanci a poslechu hraje kapela Arkáda.
Seč, Plzeňský kraj

Prohlídkový kruh 3TOP – Trojvstupenka do kutnohorských chrámů

V rámci spolupráce s ostatními subjekty v Kutné Hoře je možné zakoupit si společnou vstupenku zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Kaňkovský masopust 2023

Již podesáté projde Masopustní průvod našim předměstím Kaňk. Složky společenského, kulturního a sportovního života na Kaňku uspořádají průvod masek, které budou různě taškařit po celý den.
Kutná Hora, Středočeský kraj

Zámek Filipov

Alzheimercentrum Filipov je zařízení, kde klienti mohou využívat prostor kompletně zrekonstruovaného zámku a svým vzhledem velmi nápadně připomíná zámek Hluboká nad Vltavou. Veřejnosti není přístupný.
Čáslav, Středočeský kraj

Tisá skála u Bratčic

Tisá skála je významná geologická lokalita nalézající se v lese asi 1 km jihozápadně od obce Bratčice anebo 5 km severozápadně od města Golčův Jeníkov.
Golčův Jeníkov, Kraj Vysočina

Zámek Žleby – kouzlo staré Anglie

K návštěvě láká romantický zámek vybavený jedinečnou sbírkou zbraní, historickým divadelním sálem či vzácně dochovanou zámeckou kuchyní. Úžasná je i procházka zámeckým parkem, kterým protéká řeka Doubrava.
Žleby, Středočeský kraj

Zámecké náměstí s empírovými domy a mariánským sloupem ve Žlebech

Volně stojící empírové domy (čp. 119 a čp. 120) z 19. století jsou chloubou Zámeckého náměstí ve Žlebech. Na náměstí je také budova bývalé radnice (čp. 12), což je jednopatrová budova z roku 1881 s novogotickou fasádou.
Žleby, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Tupadly

Rodinný Pivovar Tupadly obnovil řemeslnou výrobu piva v obci Tupadly u Čáslavi od července roku 2020. Navázal tak na tradici původního pivovaru, který byl dostavěn roku 1931 pro F. J. Auersperga a jehož provoz skončil v roce 1961.
Tupadly, Středočeský kraj

Hotel Grand v Čáslavi

Počátky domu se datují až k létům okolo roku 1522. Hostinec zde fungoval od roku 1814, později vznikl sál, kde vystupovali místní ochotníci. Hotel již dlouhodobě nesloužil svému účelu. Od roku 2017 zde opět funguje restaurace a společenský sál a od června 2018 byla otevřena ubytovací část.
Čáslav, Středočeský kraj

Restaurace a penzion Česká koruna Čáslav

Restaurace a penzion Česká koruna v Čáslavi je podnik s tradicí od roku 1870, který nabízí možnost využít příjemné prostředí restaurace k pořádání různých akcí.
Čáslav, Středočeský kraj

Penzion a restaurace U Mnicha

Toužíte po klidném prostředí, krásné přírodě či aktivním odpočinku? Přijeďte strávit dovolenou, víkend nebo odpoledne s rodinou či přáteli do rodinného penzionu na okraji Železných hor.
Vilémov, Kraj Vysočina