ÚvodCo chcete dělat?Lázně a wellnessSauny Vltava – Centrum duševního klidu na Podolském nábřeží
Lázně a wellness

Sauny Vltava – Centrum duševního klidu na Podolském nábřeží

Sauny Vltava, to je oáza klidu a pohody v centru Prahy na Podolském nábřeží. K dipozici jsou tři sauny, Saunové divadlo, čtyři klidové zóny a jedinečné týpí s živým ohněm. Jedná se vůbec o největší saunu v ČR.
Bylinková sauna
Bylinková sauna se nachází hned na začátku spodní části relaxačního centra. Bylinková panoramatická sauna vás překvapí každý den jinou vůní bylinek. Tyto vůně navozují pocit klidu a mají blahodárné účinky na vaše zdraví. V bylinkové sauně můžete zažít i muzikoterapeutické saunové ceremoniály.

Severská sauna
Severská sauna se nachází v zadní části relaxačního centra. Severská sauna je klasická suchá finská sauna. Provoněná je dřevitými esencemi, které podporují imunitní systém a dýchací cesty. Severská sauna je místem relaxačních saunových ceremoniálů.

Ceremoniální venkovní sauna
Největší sauna v centru, která je schopna pojmout až 100 osob. V této sauně probíhají saunové ceremoniály. Sauna je vybavena nejmodernější audio a video technikou a je připravena na velké mezinárodní eventy a divadelní saunové ceremoniály. Ceremoniální sauna je přístupná každý den od 15:00 hodin. V pondělí již od 11:00 hodin. V provozu je pouze v zimní sezoně od října do dubna.
 

Africká sauna
Sauna je vyrobenou z dřeva africké vrby Abachi a nejdete ji vedle sauny Severské. Drobná světýlka v jinak tmavé sauně vás přenesou pod hvězdnou oblohu noční africké savany. Hned při vstupu na vás dýchne jedna z mnoha vonných esencí přidávaných do vody zvlhčující kamna několikrát denně. Díky tomu má tato sauna vyšší humiditu než ostatní. Teplý a vlhký vzduch pomáhá uvolňovat svaly a klouby, otevírat dýchací cesty a zmírňuje tak astma a pocit dušnosti.
 

Tepidárium
Tepidárium je místnost vyhřívaná suchým teplem sloužící k prohřátí těla, uvolnění svalového napětí a relaxaci celého organismu. Je vhodné k nahřátí celého těla před masáží či na začátku a konci saunování. V místnosti jsou vyhřívané kachličkové stěny, podlahy a lavice, na kterých se sedí nebo leží. Můžete si zde nanést peeling – ať už z domova či vyrobený přímo od našich saunérů, který naleznete ke koupi na baru. Setkat se tu můžete i s peelingovými ceremoniály.

 

Co je saunový ceremoniál?

Saunové ceremoniály jsou druhem zážitkového saunování. Podobají se tak například animátorským akcím, které znáte z dovolených. Jejich cílem je zprostředkovat návštěvníkovi zážitek, provést ho ozdravnou kúrou teplem a díky speciálním dovednostem profi saunérů blahodárný účinek saun ještě zesílit.

Saunový ceremoniál je 10–15 minut trvající akt, kdy saunový mistr polévá horké kameny vodou a zároveň pomocí ledové koule nebo bylinek uvolňuje do vzduchu vůně éterických olejů. Tím zvýrazní pocitovou hodnotu tepla a zároveň vlhkost. Pomocí ručníku víří teplo na účastníky ceremoniálu a tím je kvalitně prohřívá. Saunové ceremoniály mohou být například relaxační, bylinkové, dynamické, či velká show. Sauna mistr během ceremoniálu používá hudební doprovod, který ladí s typem ceremoniálu. Lze zažít i divadelní ceremoniály, kdy je sauna mistr v kostýmu a během ceremoniálu vypráví příběh.


Ceremoniály se konají:

  • ve všední dny v každou celou hodinu v 17 až 22 hodin
  • o víkendech v každou celou hodinu v 15 až 22 hodin

Aktuality

Letní kino ve Žlutých lázních

Do areálu Žluté lázně v pražském Podolí se vrací o prázdninách letní kino. Jednou týdně nabídne na plátně na velké louce přímo na břehu Vltavy hollywoodské trháky i zajímavé dokumenty.
Praha 4, Praha

S Trilobitem do Holyně bez holinek

Turistický pochod ze Zlíchova či Berouna do Holyně.
Praha 4, Praha

Sportovní den seniorů a jejich dětí na Dobešce

Sportovní den je určen pro každého, převážně však pro děti a jejich rodiče či prarodiče.
Praha 4, Praha

Naďa Válová – Díky vám

Koncert zpěvačky Nadi Válové s kapelou.
Praha, Praha

Festival Alternativa 2024 v Praze

Festival Alternativa je každoroční přehlídka odvážné, invenční a hutné hudby. V roce 2024 se festival uskuteční v termínu 15. – 23. listopadu. Hlavní festivalový víkend bude hostit MeetFactory, dalšími místy festivalu jsou Archa+ a čítárna Unijazz.
Praha 5, Praha

Letní kino MeetFactory

Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou.
Praha 5, Praha

Letní kino MeetFactory

Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou.
Praha 5, Praha

Letní kino MeetFactory

Letní kino MeetFactory se ve své dvanácté sezóně vrací na dvorek za smíchovskou továrnou.
Praha 5, Praha

Aktivity v okolí

Sauna Spot Dvorce – unikátní saunový svět u Vltavy

Saunový svět Sauna Spot Dvorce na břehu Vltavy vedle Žlutých lázní je jediný saunový svět umístěný v přírodě a přitom takřka v centru Prahy.
Praha 4, Praha

Pražský přívoz P3 Lihovar – Dvorce

Přívoz se sezonním provozem (konec března – konec října) nabízí atraktivní spojení oblasti Podolí a Zlíchova, a to včetně výhodných návazností linek pozemní dopravy v zastávkách Lihovar a Dvorce.
Praha 4, Praha

Úniková hra Podolské mystérium

Venkovní orientační úniková hra Podolské mystérium je určena pro celou rodinu. Hrát může až šest osob.
Praha 4, Praha

Žluté lázně v Praze

Žluté lázně, místo, kde se snoubí relaxace, sport, kultura a gastronomie.
Praha 4, Praha

The Pop Up!

Zaplavte si v nekonečném kuličkáriu, zhoupněte se mezi obláčky a nebo se dotkněte hvězd. Devět unikátních místností, které vás pohltí!
Praha 4, Praha

Půjčovna motorových člunů a lodí v Praze na Smíchově

I v Praze na Vltavě si můžete zapůjčit elegantní motorový člun. Věděli jste, že naše lodičky s motorem může řídit každý od 15 let, bez zvláštních oprávnění? Na lodičku se vejde až pět osob, a je tedy vhodná jak pro výlet ve dvou, tak pro rodinný, popřípadě skupinový výlet.
Praha 5, Praha

Indoor Rowing – lekce veslování na trenažérech v Praze

Ve Sportovních Centrech Palmovka, Evropská a v Loděnici Bohemians se můžete zapsat na lekce skupinového veslování na trenažérech. Ať už vám je 9 nebo 99 let, ať už jste ve formě nebo na tom teprve pracujete, veslování na trenažéru Concept2 je skvělé aerobní cvičení, které vám pomůže být fit.
Praha 4, Praha

Pražský přívoz P3 Lihovar – Dvorce

Přívoz se sezonním provozem (konec března – konec října) nabízí atraktivní spojení oblasti Podolí a Zlíchova, a to včetně výhodných návazností linek pozemní dopravy v zastávkách Lihovar a Dvorce.
Praha 5, Praha

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Soho v Podolí

Restauraci Soho najdete na Podolském nábřeží nedaleko Dvorců. Nabízí luxusní pochoutky mezinárodní kuchyně, včetně sushi.
Praha 4, Praha

Gemüse Corner Kebab

Proč se u nás z kebabu stalo jen jídlo ekonomické, nebo doping v opilosti nad ránem? Vždyť tuhle tureckou pochoutku jezdí do Berlína ochutnávat celý svět! Právě tam ji dotáhli k dokonalosti.
Praha, Praha

Botel Racek v pražském Podolí

Botel Racek byl postaven koncem 60. let 20. století v mělnické loděnici jako první ze tří plovoucích hotelů v Praze. Od roku 1969 je zakotven na pravém vltavském břehu kousek od Vyšehradské skály. Nabízí příjemné ubytování v nově vybavených kajutách s krásným výhledem.
Praha 4, Praha

Lanýže od Markéty

Ochutnejte čerstvé lanýže a lanýžové produkty z Itálie.
Praha 4, Praha

Bistro Gemüse Corner Kebab Praha

Gemüse Corner Kebab totiž už v názvu slibuje inspiraci německým kebabem nejvyšší třídy.
Praha, Praha

Praguecamp na Císařské louce

Jedinečně umístěný a mnoha lety prověřený kemp se nachází na jednom z pražských ostrovů jen 1 km od centra Prahy. Příjemné ubytování v klidném prostředí poskytuje zázemí všem typům cestovatelů, ať už cestujete obytným autem, karavanem nebo jen se stanem nebo batohem.
Praha 5, Praha

Pension Helena

Rodinný pension se nachází ve vilové čtvrti v Praze 4 – Podolí.
Praha 4, Praha

Řeznictví Absolon v Braníku

Maso od Absolona je malá rodinná firma bourající a zpracovávající maso. Kromě toho vlastní i malé řeznictví v pražském Braníku. Nabízí zde mimořádně kvalitní masné výrobky, a navíc rádi poradí, co z čeho vařit.
Praha 4, Praha