Úvod > Co chcete dělat? > Sauny Vltava – Centrum duševního klidu na Podolském nábřeží
Lázně a wellness

Sauny Vltava – Centrum duševního klidu na Podolském nábřeží

Sauny Vltava, to je oáza klidu a pohody v centru Prahy na Podolském nábřeží. K dipozici jsou tři sauny, Saunové divadlo, čtyři klidové zóny a jedinečné týpí s živým ohněm. Jedná se vůbec o největší saunu v ČR.
Bylinková sauna
Bylinková sauna se nachází hned na začátku spodní části relaxačního centra. Bylinková panoramatická sauna vás překvapí každý den jinou vůní bylinek. Tyto vůně navozují pocit klidu a mají blahodárné účinky na vaše zdraví. V bylinkové sauně můžete zažít i muzikoterapeutické saunové ceremoniály.

Severská sauna
Severská sauna se nachází v zadní části relaxačního centra. Severská sauna je klasická suchá finská sauna. Provoněná je dřevitými esencemi, které podporují imunitní systém a dýchací cesty. Severská sauna je místem relaxačních saunových ceremoniálů.

Ceremoniální venkovní sauna
Největší sauna v centru, která je schopna pojmout až 100 osob. V této sauně probíhají saunové ceremoniály. Sauna je vybavena nejmodernější audio a video technikou a je připravena na velké mezinárodní eventy a divadelní saunové ceremoniály. Ceremoniální sauna je přístupná každý den od 15:00 hodin. V pondělí již od 11:00 hodin. V provozu je pouze v zimní sezoně od října do dubna.

Co je saunový ceremoniál?

Saunové ceremoniály jsou druhem zážitkového saunování. Podobají se tak například animátorským akcím, které znáte z dovolených. Jejich cílem je zprostředkovat návštěvníkovi zážitek, provést ho ozdravnou kúrou teplem a díky speciálním dovednostem profi saunérů blahodárný účinek saun ještě zesílit.

Saunový ceremoniál je 10–15 minut trvající akt, kdy saunový mistr polévá horké kameny vodou a zároveň pomocí ledové koule nebo bylinek uvolňuje do vzduchu vůně éterických olejů. Tím zvýrazní pocitovou hodnotu tepla a zároveň vlhkost. Pomocí ručníku víří teplo na účastníky ceremoniálu a tím je kvalitně prohřívá. Saunové ceremoniály mohou být například relaxační, bylinkové, dynamické, či velká show. Sauna mistr během ceremoniálu používá hudební doprovod, který ladí s typem ceremoniálu. Lze zažít i divadelní ceremoniály, kdy je sauna mistr v kostýmu a během ceremoniálu vypráví příběh.


Ceremoniály se konají:

  • ve všední dny v každou celou hodinu v 17 až 22 hodin
  • o víkendech v každou celou hodinu v 16 až 22 hodin

Ubytování a restaurace v okolí