Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Sadařova naučná stezka v Sosnové
Příroda

Sadařova naučná stezka v Sosnové

Firmu Vitaminátor ze Sosnové znáte jako výrobce ovocných moštů a přesnídávek. Co jste ale možná nevěděli, je, že obhospodařují vlastní sady a připravili skvělý projekt Sadařova stezka.
Firma Vitaminátor také obhospodařuje vlastní sady, kde se pěstují zejména jabloně, ale na části půdy jsou vysazené také keře černého i červeného rybízu, maliny, rakytník, pěstují pohanku, špaldu a další zajímavé plodiny. V sadech najdete včelíny, rybníky a božský klid. Bylo jen otázkou času, kdy se Vitaminátor pustí do využití tohoto prostoru také ke vzdělávání a zábavě. Tak vznikla Sadařova naučná stezka. Stezka, kterou můžete s průvodkyní projít i vy. Čeká vás výklad, plnění úkolů podle věkových kategorií, odpovědi na vaše otázky, řada informačních tabulí, interaktivní prvky pro děti včetně lanového centra, další herní a fitness prvky, ochutnávka výpěstků, ochutnávka produktů, relaxace v krásné pestré krajině i sportovní vyžití.
 
Celá stezka je vytvořena s cílem názorně a zábavně ukázat šetrné hospodaření na zemědělské půdě tvořené ovocnými sady, ornou půdou, lesy a rybníky. Stezku si můžete s průvodkyní projít i vy. Mimo již jmenovaných činností vás čeká také ochutnávka výpěstků, produktů nebo relaxace v krásné pestré krajině. Stezka je vytvořena s cílem názorně a zábavně ukázat šetrné hospodaření na zemědělské půdě tvořené ovocnými sady, ornou půdou, lesy a rybníky. Sadařovu naučnou stezku můžete navštívit pouze po předchozí domluvě na tel. č. 737 664 930.

Provozovatel

Vitaminátor s.r.o.

Sosnová 107
793 12 Sosnová
Tel.:
+420 737 664 930
Email:
info@vitaminator.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.vitam...
GPS:
49,997442 17,662031
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Výstava kamélií

70. let staré kamélie. I takové dámy plné nádherných květů vám u nás ukážeme.
Úvalno, Moravskoslezský kraj

Krnovská padesátka na kole i pěšky

Oblíbená turistická akce pro malé i velké turisty. Výběr z tras pro pěší i cyklisty, vždy ve variantách: pro děti – pro rodiny – pro turisty – dálkové trasy.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Farmářské trhy Krnov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Krnově
Krnov, Moravskoslezský kraj

Farmářské trhy Krnov

Zveme vás na farmářský a řemeslný trh v Krnově
Krnov, Moravskoslezský kraj

Rozhledna na Anenském vrchu u Sosnové

Dřevěná rozhledna na Anenském vrchu u obce Sosnová na Opavsku vznikla na podzim 2018. Jedná se o sedmipatrovou dřevostavbu se šestiúhelníkovou vrcholovou plošinou, kotvena je do čtyř betonových pilířů, které jsou obložené kamenem.
Sosnová, Moravskoslezský kraj

Muzeum vidlí v Lichnově

Nosným tématem Muzea vidlí jsou vidle, vidláci, vidláctví a vše, co s tím souvisí. Muzeum má svou internetovou i kamennou podobu. Expozice jsou pod střechou i v zahradě. Můžete u nás aktivně ztrávit čas u koní, s vidlemi v ruce nebo se jen občerstvit a relaxovat.
Lichnov, Moravskoslezský kraj

Přírodní rezervace Hořina – místo, kde kvete šafrán Heuffelův

Každým rokem koncem března a v dubnu rozkvétají v chráněném území Hořina u Velkých Heraltic na Opavsku louky se vzácnou rostlinou šafránem Heuffelovým. Střední část údolí potoka Hořiny s přilehlými loukami je vůbec nejstarším chráněným územím v okrese Opava.
Velké Heraltice, Moravskoslezský kraj

Zřícenina hradu Vartnov

Hrad Vartnov se poprvé připomíná až roku 1377, archeologické nálezy vznik hradu datují na počátek 14. století. V roce 1474 dobyt a již nebyl obnoven. Jeho pozůstatky odkryl meziválečný archeologický výzkum.
Brumovice, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Zmrzlinový krámek v Lichnově

Točená zmrzlina v podhůří Nízkého Jeseníku je populární po celém Moravskoslezském kraji. Paní Tess Peter Gemelová vám ve svém zmrzlinovém foodtrucku nabídne velmi pestré a nevšední příchutě, které sama vyrábí. Srdce zákazníků si získala i pestrým zdobením a netradičními kornoutky.
Lichnov, Moravskoslezský kraj

Hotel Cvilín – za relaxací do úpatí Jeseníků

Čtyřhvězdičkový Hotel Cvilín nabízí pohodlné ubytování pro jednotlivce, rodiny s dětmi, skupiny turistů nebo firemní zaměstnance a zákazníky. Nabídka hotelu poskytuje komplexní zázemí pro zážitkové nebo wellness pobyty.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Pivovar Nachmelená opice

Nachmelená opice je nezávislý řemeslný pivovar, který v roce 2015 založila rodina Valentů z Krnova spolu s rodinou Kuřeců zastoupenou sládkem Michalem Kuřecem z nedalekého Města Albrechtic.
Krnov, Moravskoslezský kraj

Pivovar Stěbořice

V areálu bývalého pivovaru z roku 1745 nabízíme příjemné strávení volného času ve stylové restauraci a na zahrádce. Jako jediní vám v naší kuchyni připravíme kulinářské speciality z hovězího masa z našeho chovu. Pro výletníky mme ubytování v útulném penzionu nacházejícím se na okraji lesa.
Stěbořice, Moravskoslezský kraj