Úvod > Co chcete dělat? > Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru
Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru
"> "> "> "> Stavidlo vodniho nahonu.JPG "> Prasicka _hadru.JPG "> parni_kotelna_1896_interier.JPG "> Parni_kotel_1896.JPG "> Obezne kolo turbiny 1912.JPG "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Památky

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.

Areál národní kulturní památky ve Velkých Losinách vám při cestách za poznáním nabízí návštěvu zdejšího Muzea papíru, vybraných pracovišť výrobního provozu, reprezentační prodejny i stylové restaurace.

Papírenská manufaktura ve Velkých Losinách představuje svým návštěvníkům na dvou prohlídkových okruzích Muzea papíru tradiční výrobní techniku papíru, dějiny řemesla i řadu technických zajímavostí. Umožní vám nahlédnout do minulosti a současnosti kdysi velmi známého, ceněného a rozšířeného řemesla. Ruční papíry se více než čtyři staletí stále vyrábějí v autentických prostorách této technické a kulturní památky.

Prohlídka areálu se zasvěceným výkladem průvodců je ojedinělou příležitostí k seznámení se s dávnou historií ruční výroby papíru. V období hlavní turistické sezóny je nabídka pro návštěvníky rozšířena o další aktivity – možnost zhotovení vlastnoručních listů papíru, tvůrčí dílny s našimi lektory, speciální večerní prohlídky a pravidelné sezónní výstavy v galerii Muzea papíru.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Villa Aurelie

Hotel Villa Aurelie

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Nejen párek

Nejen párek

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Hotel Istria

Hotel Istria

Velké Losiny, Olomoucký kraj