Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Rožnovský pivovar
Gurmánská turistika

Rožnovský pivovar

Součástí areálu je nejen pivovar, ale zároveň pivovarská restaurace, pivní lázně a Málkova čokoládovna. Pivní lázně nabízejí pivní koupele, čokoládové zábaly či Tibetské masáže. Rožnovský pivovar organizuje také komentované prohlídky pivovarské technologie.
Místo, které dýchá historií. Zdi pivovaru pamatují čtrnácté století, kdy byl vystaven Rožnovský hrad. Z jeho zdiva pak roku 1712 vzniknul Rožnovský pivovar. Během času se vystřídal v majetku šlechtických rodů Kinských, Žerotínů, Furstengergů, Popperů, Guttmannů a Rothschildů. Dnešní historie se píše roku 1908, kdy pivovar zakoupil od barona Rothschilda sládek Albert Málek. Pan Málek vystudoval pivovarnickou a sladovnickou školu ve Vídni, poté se odebral do znojemského a želetavského pivovaru, kde se zamiloval do dcery majitele hraběnky Anny Camel z hraběcího rodu Hardeggerů. Často jezdili do Rožnova, které tehdy byly vyhlášené klimatické lázně a z věna svému muži zakoupila od barona Rothschilda Rožnovský pivovar. Pivovar vzkvétal, začal vyvážet zejména černé pivo na císařský dvůr. Pivovar zdědila dcera Heda s manželem, který zemřel velmi mlád.

Rok 1948 expanzi pivovaru ukončil. Pivovar byl znárodněn a předán do národní správy Přerovského pivovaru, který okamžitě ukončil výrobu a novou technologii vč. stovek sudů převezl do Přerova. Pivovar po 236 letech zcela osiřel. S ohledem na rozsáhlý areál nakonec nedošlo ke zbourání budov, ale byly obsazeny stáčírnou limonád, sklady zeleniny a Osevou. Roku 1994 byl zcela zpustlý majetek vrácen do rukou původních majitelů. Po desetiletích částečných oprav se prapravnuk původních majitelů společně se společníkem pustili díky grantu EU do rekonstrukce pivovaru a roku 2009 se na pivovarském dvoře, po 61 letech, opět rozlila vůně sladu. Rok poté byly otevřeny pivní lázně, následovaly mořské lázně, dětské centrum, čokoládovna a nedávno otevřený pivovarský hotel.

Pivovar je velmi dobře dostupný všemi dopravními prostředky. Má dostatek parkovacích míst, i stojanů na kola. Leží blízko Cyklotrasy č. 6012 a modré TZ, tzv. Cyrilometodějské stezky. Od železniční stanice Rožnov pod Radhoštěm je vzdálen asi 600 m.

Rožnovský pivovar je jedním ze zastavení na Beskydské pivní stezce. Stezka propojuje malé i velké pivovary, kde můžete poznat odlišnost barev, chutí a historie tohoto zlatavého moku.
 

Skvělá piva Rožnovského pivovaru

Habsburg (16°) – tmavé spodně kvašené silné pivo. Podle staré receptury vaříme plnou čtyřsladovou tmavou šestnáctku s pivním karamelem abychom dosáhli originální chuti tmavé čokolády, která se doplňuje s příjemnou  hořkostí žateckého  chmelu.Habsburg získal bronzovou medajli na prestižní mezinárodní degustační soutěži.

Radhošť (11°) – světlý spodně kvašený jedenáctistupňový ležák plzeňského typu.Je vyráběn ze dvou druhů sladů a je čtyřikrát chmelený žateckým poloranným červeňákem. Jeho výroba trvá 5 týdnů.Toto pivo patří mezi nejoblíbenější světla piva v našem pivovaru.

Rothschild (13°) – silné polotmavé pivo je vyráběno ze čtyř druhů sladů.Doba zrání piva dosahuje až osmi týdnů.Tato doba zrání je ideální pro propojení bohatých čokoládově karamelových tónu s jemnou hořkostí žateckého chmele. O baronu Rothschildovi se tradují legendy o jeho neuvěřitelném bohatství. Stejně tak i my jsme nešetřili na pivu, které nese jeho jméno jako památku na doby, kdy vlastnil Rožnovský pivovar. V únoru 2016 získal Rothschild 13° Zlatou pivní pečeť 2016 a o tři týdny své kvality potvrdil prvním místem v Jarní ceně sládků na Zvíkově.

Rožnov (13°) – světlé silné pivo spodně kvašené.Jeho základem je bohaté sladové tělo tvořeno třemi druhy sladů z české tradiční sladovny. Chmelením  dvěma druhy nejkvalitnějších českých chmelů posouvá chuť na vyšší úroveň.Je určen pro všechny ,kteří  dokáží ocenit příjemné hořké doznívání.Výroba tohoto piva bývá minimálně osm týdnů. Rožnov je oblíbeným nápojem na rožnovských jarmarcích a slavnostech.

Bruno (13°) - světlé (jantarové) silné pivo je vařeno tradničně spodním kvašením.Pro získání nádherné jantarové barvy, použili naši sládci kombinaci světlých a karamelových sladů. Pivo bylo chmeleno kombinací oblibených českých chmelů.Výsledkem je jedno z nejoceňovanějších piv na největších pivních soutěžích,kde získal několik zlatých medajlí.

Čert (12°) - spodně kvašený tmavý ležák.Použitím speciálních karamelových a barvících sladů jsme získali plný a velmi  pitelný ležák s jemnou chutí a intenzivní vůní po oříšcích,pražené kávě a tmavé čokoládě.Tato kombinace uchvátila degustační komisi a získalo ocenění Regionálni potravina.Pivo rovněž boduje na předních pivovarských soutěžích.

Baron Armin Popper (12°) – světlé silné pivo. Spodním kvašením získaváme zlatavý mok  o objemu alkoholu přes 6% .Takto silné pivo dozrává téměř tři měsíce v ležácký tancích. Název tohoto piva jsme použili podle jednoho z majitelů Rožnovského pivovaru – barona Armina Poppera. Ten společně s baronem Louisem Rothschildem vlastnil náš pivovar v předminulém století. Výjimečnost tohoto piva dokládají opakované úspěchy na soutěžích: Stříbrná pivní pečeť 2014, Zlatá pivní pečeť 2016.

Rytíř Gutmann (16°) – polotmavé silné pivo spodně kvašené.Tento pivní bonbónek vznikl spojením kombinací karamelových a tmavých sladů s nejlepším českým chmelem.Tří měsiční dozrávání dodalo pivu plné tělo a originální vyváženou chuť. Název tohoto speciálu jsme použili podle jména jednoho z majitelů Rožnovského pivovaru a rovněž se nám podařilo uspět s ním na pivních soutěžích.

Hardegger (16°) - svrchně kvašené polotmavé silné pivo – Red IPA.Toto pivo doplňuje naši kolekci šestnáctistupňových piv. Silně chmelená IPA získává svůj originální  charakter použitím amerických aromatizovaných chmelů. Nižší pěna a nižší říz odpovídá charakteristice piv typu ALE. Pro vyšší aromatizaci jsme použili metodu suchého chmelení, během které se přidává voňavý chmel během dozrávání.

Vídeňský ležák (12°) – spodně kvašený ležák vídeňského typu.Je vařený v kombinaci českých a německých sladů. Podařilo se nám získat krásnou měděnou barvu a harmonickou hořkost. Ve vídeňském ležáku lze cítit lehkou chuť medu a oříšků.

American Malek (11°, 12°) - svěží svrchně kvašené plné pivo.Vaříme jej v různých stupních sladovitosti.Světlejší barvu piva docílíme vařením vyhradně ze speciálních sladů pale ale,který je určen pro tento typ piva.Během chmelovaru se přidávají minimálně čtyři druhy aromatizovaných zahraničních chmelů.V chuti hotového piva jsou cítit jemné tropické a citrusové tóny. Pro zvýraznění chutí používáme metodu suché chmelení piva.

Třešňové (12°) a višňové pivo (14°) - ovocné pivo v našem pivovaru vyrábíme přidáváním čerstvé třešňové nebo višňové šťávy z italských plodů  do již dozrálých piv. Pivo vyniká ovocnou plností a jemnou hořkou chutí při doznívání. Pivo je jemně zabarvené do červena a má osobitou svěží chuť. Bez konzervačních látek má nízkou trvanlivost, proto máte možnost ochutnat toto pivo  vždy čerstvé!

Double IPA (16°) - naší čerstvou novinkou je světlé svrchně kvašené silné pivo tzv Double IPA (DIPA) a  patři do skupiny silných ejlů. Během chmelovaru a v následném suchém dochmelování jsme pivo  nešetřili a vybírali jsme z kvalitních odrůd amerických aromatizovaných chmelů.Vzhledem k množství přidaného chmelu si můžete vychutnat ovocné tóny tropického ovoce, které se polínají s kořeněnými tóny čerstvého pepře.

Darragh (14°) - tmavé silné svrchně kvašené pivo. Charakteristikou tohoto piva je lehké tělo s čokoládovou a oříškovou chutí.Pojmenování vychází z keltské výrazu pro vytrvalost a sílu.Pro sladový základ jsme použili kvalitní slad z německé sladovny a typické anglické chmely jako je Fuggles nebo East kent goldin.

Jarní speciál (14°) – světlé spodně kvašené pivo. Na jaro jsme připravili pořádný extra chmelený speciálek, který jsme nechali pořádně tři měsíce odležet.Výsledkem je plné pivo s výrazným chmelovým dozníváním.Na základě svělých ohlasů jsme se rozhodli pro jeho opakování.

Provozovatel

Rožnovský pivovar

Pivovarská 6
756 61 Rožnov pod Radhoštěm
Tel.:
+420 703 602 212
Email:
recepce@roznovske...
WWW:
www.roznovskepivn...
WWW:
https://www.besky...
GPS:
49,456733 18,136835
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina

 
 

Aktuality

Valašské folkrockování 2024 v Rožnově pod Radhoštěm

Multižánrový hudební festival se opět koná v malebném prostředí amfiteátru Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě. Letos se koná 24. srpna 2024.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Podzimní putování s broučky 2024

Lampionový průvod pro děti. Symbolická cesta Karafiátových Broučků z knihovny se letos koná v pátek 20. září 2024.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Morava 2024 Svatý Hostýn – veteránská pouť

Již 11. pouť klubů a přátel historických vozidel se koná na Svatém Hostýnu.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Pohádková noc v Rožnově pod Radhoštěm

Vydejte se do Rožnova pod Radhoštěm na Pohádkovou noc, kde si večer prohlédnete areál s příběhem.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Stavění máje v Rožnově pod Radhoštěm

Tradiční lidová májová slavnost konající se v areálu Valašské dědiny. Areály muzea jsou otevřeny od 9:00 do 16:00.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Svatojánský večer v Rožnově pod Radhoštěm 2024

Oslava slunovratu, noc plná magie, milostných rituálů a ohňů na vás čeká ve Valašském muzeu v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm v pátek 21. června 2024.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Pekařská sobota ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm

29. ročník Pekařské soboty v Dřevěném městečku – oslava cechu pekařského, ochutnávky pečiva, soutěže o nejlepší chleba s rohlík, výstava pečiva.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Czech O-Tour Beskydy

Závody v orientačním běhu ze seriálu Czech O-Tour na Plzeňsku. Pro zkušené orientační běžce, začátečníky i celou rodinu.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Pohádkové lázně v Rožnovském pivovaru

Plánujete vyrazit ven, ale hlásí špatné počasí? Je dobré mít záložní plán pro aktivity, když počasí nepřeje. Pokud jste na Rožnovsku, pak je skvělou volbou dětské zábavní centrum Pohádkové lázně v Rožnovském pivovaru.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Rožnovské pivní lázně – dokonalá relaxace těla i ducha

Rožnovské pivní lázně jsou prvními lázněmi zcela nového druhu. Lázně skloubily prvky alternativního léčitelství vycházejícího z prastarých technik starých Egypťanů a východních kultur s běžnými i méně běžnými lázeňskými a fyzioterapeutickými postupy.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Kostel Všech svatých v Rožnově pod Radhoštěm

V rámci projektu Otevřené brány je možno od května do září absolvovat komentovanou prohlídku s průvodcem.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Via Czechia – dálkové stezky napříč Českem

Stezky Via Czechia představují ucelený, důkladně zmapovaný a podrobně popsaný systém nejdelších turistických a poutních dálkových tras v České republice. Stezky propojují krajní body ČR a vedou napříč zemí, středem, pohraničím i po historických hranicích.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Via Czechia – Centrální stezka

Centrální stezka je třetí nejdelší samostatnou trasou Via Czechia, spojuje nejzápadnější a nejvýchodnější body ČR a vede přibližně centrem země. Stezka prochází přes několik středových bodů ČR: geometrický střed v Číhošti, střed diagonál v Golčově Jeníkově a střed podle hranic v Senešnici.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Via Czechia – Jižní stezka

Jižní stezka je po Severní stezce druhou nejdelší trasou Via Czechia a druhou nejdelší dálkovou trasou v ČR. Trasa pro pěší, cyklisty a běžkaře spojuje nejvýchodnější a nejzápadnější body ČR a vede převážně jižním příhraničím.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Beskydská rezervace Boto – zažijte pravou beskydskou tmu

Beskydská oblast tmavé oblohy (BOTO) se nachází na Česko – Slovenské hranici se středem kolem obcí Staré Hamry a Bílá. Nejvyšším bodem v BOTO je Lysá hora (1323 m n. m.). V Beskydech lze zažít úchvatný pohled na Mléčnou dráhu se spoustou tmavých oblastí.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Po nenáročné trase z Valašského Meziříčí do Rožnova na běžkách!

Bílá stopa, která vede z Valašského Meziříčí až do Rožnova pod Radhoštěm, je určená všem, kteří si chtějí i v zimě udržet dobrou kondici.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Villa Rosenaw v Rožnově pod Radhoštěm

Villa Rosenaw v Rožnově pod Radhoštěm nabízí ubytování a restauraci, Hostům je k dispozici bezplatné soukromé parkoviště, bar a zahrada. Vaše domácí mazlíčky můžete vzít s sebou.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Restaurace Posezení u Libuše Rožnov pod Radhoštěm

Restaurace se nachází přímo v srdci Rožnova s výhledem na náměstí. Elegantně a decentně zařízená nábytkem z jemně kovaného materiálu v kombinaci se dřevem a živými květinami nabízí kapacitu 30 míst a v létě venkovní terasa před restauraci.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Hotel Bečva Rožnov pod Radhoštěm

Hotel Bečva se nachází v pěkném prostředí města Rožnov pod Radhoštěm, který je významným turistickým a rekreačním centrem Moravskoslezských Beskyd. Hotel nabízí kvalitní ubytovací a gastronomické služby.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Hotel nabízí příjemné a komfortní ubytování. Ubytovat se můžete v nejrůznějších typech apartmánů – císařský, valašský, zlatý či apartmán Modrá laguna. K nahlédnutí je zpřístupněna vinotéka hotelu s možností degustace vín z celého světa.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Hospůdka U Jasana Rožnov pod Radhoštěm

V restauraci U Jasana ochutnáte nejrůznější pizzy a kvalitní českou kuchyni.V blízkosti hospůdky se nachází cyklostezka,kterou je možno využívat jak v letním, tak i zimním období.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Pivnice Harcovna

Srdečně Vás zveme do naší valašské pivnice, kterou najdete v samém srdci Valašska, v Rožnově pod Radhoštěm, 400m od náměstí směrem na Hutisko-Solanec.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Penzion Hradisko – ubytování u koní v Rožnově pod Radhoštěm

Penzion Hradisko se nachází v Rožnově pod Radhoštěm v překrásné přírodě Valašského kraje pod zříceninou rožnovského hradu. Ubytování se nachází v objektu bývalého Panského dvora a nabízí poklidnou atmosféru jezdeckého areálu.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj

Hotel ibis Styles Relax Rožnov pod Radhoštěm

ibis Styles Relax Rožnov pod Radhoštěm se nachází v pečlivě zrekonstruované budově z osmdesátých let minulého století, která nabízí 88 pohodlných pokojů, restauraci s venkovní terasou a útulné lobby.
Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj