!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Loučka na vrcholu Doubravy u Vizovic
Příroda

Rozhledna Loučka na vrcholu Doubravy u Vizovic

Na vrcholu Doubrava stojí ocelová věř, která má ve výšce 33,5 metru umístěnou vyhlídkovou plošinu, ze které se odkrývá pěkný výhled do širokého okolí. Zvlášť pěkný rozhled je odtud na Bílé Karpty, ale třeba také Velkou Javorinu, Beskydy nebo Malou a Velkou Fatru.
Padesát pět metrů vysoký stožár mobilního operátora s rozhlednou se nachází na vrcholu Doubravy u Vizovic v nadmořské výšce 672 metrů. V první polovině minulého století zde již jedna rozhledna stávala - byla dřevěná, časem zchátrala, a v padesátých letech musela být stržena.

Výstavba nové ocelové věže, trvala přibližně dva roky a investovala ji společnost T-mobile. Na vyhlídkovou plošinu, která je umístěna ve 33,5 metrech nad okolním terénem, vede celkem 177 schodů, a je odtud pěkný výhled na část Vizovických a Hostýnských vrchů či Luhačovickou vrchovinu. Velmi dobře jsou vidět Vizovice a Zlín, nebo Velká Javorina, Svatý Hostýn a Radhošť.

Pod rozhlednou je malý stánek, ve kterém je možné mimo vstupenky zakoupit také občerstvení nebo upomínkové předměty. Na obecním úřadě Doubrava je možné také zakoupit pohlednice rozhledny a turistickou známku. K rozhledně se snadno dostanete autem. Rozhledna se nachází asi 1 km od silnice, která spojuje Slavičín a Vizovice. Parkovat můžete na parkovišti mezi Vizovicemi a Loučkou. Poté se vydejte asi půl kilometru po modré turistické značce až na vrch kopce Doubrava.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor

Vojenské muzeum Loučka-Pearl Harbor

Valašské Klobouky, Východní Morava
Vyhlídka na Janově hradě u Vizovic

Vyhlídka na Janově hradě u Vizovic

Vizovice, Východní Morava
Janův hrad na Janově hoře u Vizovic

Janův hrad na Janově hoře u Vizovic

Vizovice, Východní Morava
Naučná stezka žokeje Váni

Naučná stezka žokeje Váni

Slopné, Východní Morava