Úvod > Co chcete dělat? > Rozhledna Bukovka
Příroda

Rozhledna Bukovka

Zavítejte na novou rozhlednu Bukovka na Předním Bukovém kopci v obci Rapotín, jenž nabízí skvostný pohled na údolí Desné a hřeben Jeseníku. Otevřena je celoročně.
Masivní dřevěná jednadvacetimetrová věž vznikla na konci listopadu 2016 na Předním Bukovém kopci v obci Rapotín. Stavbu za sedm a půl milionu korun vybudovala obec sama bez pomoci finančních dotací.
 
Spodní část rozhledny slouží jako útulna, odtud vede sto jedenáct schodů, které zavedou návštěvníka na vyhlídkovou plošinu ve výšce osmnácti metrů. Pak můžete spatřit úchvatný pohled do údolí Desné a hlavní hřeben Jeseníků, při dobré viditelnosti i směrem na Šumperk a Libinu.
 
Jak se dostat nahoru?
Z obce Rapotín vedou k rozhledně dvě přístupové cesty. Delší a pohodlnější měří 6800 metrů a z obce vede ve směru na Rejchartice. Po 2800 metrech se z asfaltové silnice sjede doprava na neznačenou lesní cestu. Na ní se po 1500 metrech zprava napojuje u Balnea žlutá turistická značka, po které se dojde až k rozcestí Samota. Tady se zleva přidá modrá turistická značka a po ní se dojde až na rozcestí Pod Bukovým, kde žlutá pokračuje kolmou stezkou pro pěší přímo na vrchol.

Kratší 5200 metrů dlouhá cesta je ovšem náročnější a vede po žlutém turistickém značení, které odbočuje 150 metrů od OÚ ze silnice na Jeseník vlevo po rovině k rozcestí U skalní krčmy. Zde se žluté značení opouští a pokračuje se po vozové cestě šikmo vzhůru do příkrého kopce až k Jandově křižovatce. Odtud se po staré asfaltce dojede po 570 metrech k rozcestí Balneo. Dále se pokračuje po první popsané cestě.
 

Provozovatel

Rozhledna Bukovka

vrchol Pod Bukovým
KKC Rapotín
788 14 Rapotín
Tel.:
+420 608 292 980
Email:
ic@kkcrapotin.cz
WWW:
www.kkcrapotin.cz/
GPS:
50,014175 17,013036
 
Region:
Olomoucký kraj
Oblast:
Jeseníky
 

Vstupné

Cena: zdarma

Poznámka:celoročně – zdarma
U KKC Rapotín možnost parkování a odtud vyrazit po žluté značce přímo k rozhledně.
 

 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Chalupa u Zvoničky ve Velkých Losinách

Chalupa u Zvoničky ve Velkých Losinách

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Pivovar Zlosin – exkurze pivovarskou výrobou

Pivovar Zlosin – exkurze pivovarskou výrobou

Velké Losiny, Olomoucký kraj
Penzion Horinka Velké Losiny

Penzion Horinka Velké Losiny

Velké Losiny, Olomoucký kraj