Úvod > Co chcete dělat? > Romantická plavba na lodi po Baťově kanále ze Sudoměřic
Letní sporty

Romantická plavba na lodi po Baťově kanále ze Sudoměřic

Dopřejte si romantickou plavbu na hausbotu. Plujte lodí po Baťově kanále a užijte si krásné chvíle v přírodě za šumícího rákosí s lahví místního vína. Jižní Morava skýtá spoustu skvělých zážitků a plavba na hausbotu je jedním z nich. Nechte se okouzlit a užijte si dovolenou na lodi.
Půjčovna lodí pod výklopníkem Sudoměřice nově rozšířila nabídku svých služeb a nyní se soustředí na typické holandské kajutové lodě (hausboty). Pokud hledáte dovolenou u vody a už vás nebaví pouhé kempování a přitom si chcete užít dovolenou v Česku jsme tu právě pro vás. Naše kajutové lodě jsou ideální pro páry, maximální obsaditelnost je pět osob. Tuto dovolenou doporučujeme taktéž rodinám s menšími dětmi.

Lodě jsou vybaveny základním kuchyňským náčiním, tekoucí vodou, osvětlením, plynovým vařičem, autolednicí, autorádiem a chemickým WC. Jsou plně osvětleny a osazeny 12V zásuvkou ze které můžete dobíjet notebook či mobilní zařízení. Lůžka na lodích jsou pohodlné pro tři osoby pokud vás bude na lodi nocovat více, dají se ještě rozložit a tak kapacitu rozšířit.

Lodě mají závěsné motory což usnadňuje kormidlování  a plavba je tak mnohem bezpečnější. Většina našich lodí má ocelovou střechu na které se můžete v průběhu plavby opalovat a kochat se přírodou okolo Baťova kanálu a řeky Moravy. S lodí můžete kotvit buď přístavech a nebo využít vyvazovacích kolíků a pomocí nich nocovat kdekoliv u břehu Baťáku a Moravy.

Řízení lodi zvládne každý – k jejich vedení nepotřebujete žádný lodní průkaz! Jedná se o kajutové lodě, které jezdí na holandských kanálech a mají tak mnohem lepší jízdní vlastnosti a snadnější kormidlování než klasické hausboty. Snáze se s nimi přistává a boční vítr díky kýlu lodě neztěžuje manévrování jako u lodí s plochým dnem. Po dohodě je možno domluvit například prohlídku vinných sklepů a spoustu dalších zajímavých aktivit.

Ubytování a restaurace v okolí

Vinné sklepy Strážnicka

Vinné sklepy Strážnicka

Strážnice, Jihomoravský kraj
Vinný sklípek Petrov

Vinný sklípek Petrov

Petrov, Jihomoravský kraj