Úvod > Co chcete dělat? > Rodný dům sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích
Neumanneum
"> Neumanneum "> Galerie Matky Vojtechy "> Galerie Smírení a hledání nových cest "> Galerie Smírení a hledání nových cest "> Galerie sv. Jana Nepomuka Neumanna "> Galerie sv. Jana Nepomuka Neumanna "> Galerie sv. Jana Nepomuka Neumanna "> kaple sv. Jana Nepomuka Neumanna
Přidat foto
Kultura

Rodný dům sv. Jana Nepomuka Neumanna v Prachaticích

Měšťanský dům v Prachaticích je rodným domem sv. Jana Nepomuka Neumanna, českého katolického misionáře, druhého amerického světce a poutníka. Jeho sestra se stala boromejkou a rodný dům dostala pro kongregaci. Nachází se zde hned tři galerie a slouží také jako klášter boromejek.
Objekt v centru Prachatic byl nově zrekonstruován. Cílem celého projektu, který byl podpořen mimo jiné i z Integrovaného regionálního operačního programu,  byla celková rekonstrukce budovy a půdní vestavba historicky cenné památky, která slouží více než 150 let jako klášter Kongregace Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. 

Při rekonstrukci byl posílen krov, proběhla výměna zasažených trámů dřevomorkou. Provedena byla i tepelná izolace. Položila se nová střešní krytina. Opravila se i prasklá páteřní větev kanalizace v klenbě sklepa. Byly provedeny nové rozvody vody, topení, odpady i elektroinstalace. Pod podlahu 1NP byly nakladeny tvarovky Iglú, které mají zamezit dosavadní velké vlhkosti objektu. Byla znovuotevřena pavlač ve 3. NP, byla vyměněna okna, vystavěn výtah.

Objekt neslouží pouze sestrám boromejkám jako klášter, nýbrž má sloužit i jako místo setkávání při různých besedách či návštěvách poutníků do zrekonstruované kaple sv. Jana Nepomuka Neumanna nebo návštěvníkům tří galerií, věnovaných právě tomuto světci, ctihodné služebnici Boží Matce Vojtěše Hasmandové a období Sudet pod názvem Smíření a hledání nových cest – Sudety očima pamětníků a dětí.

Rodný dům sv. Jana Nepomuka byl celkově zrekonstruován v rámci projektu spolufinancovaného ze strukturálních fondů z Integrovaného regionálního operačního programu.

Ubytování a restaurace v okolí

Bed & Bike Prachatice

Bed & Bike Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj
Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Albatros Hotels & Resorts v Prachaticích

Prachatice, Jihočeský kraj
Penzion Tina Prachatice

Penzion Tina Prachatice

Prachatice, Jihočeský kraj