Úvod > Co chcete dělat? > Rodinná farma na úpatí hory Kleť

Rodinná farma na úpatí hory Kleť

Životní styl
Rodinná farma Tvrz Chlum se nachází v krásném prostředí CHKO Blanský les, přímo pod nejvyšším vrcholem Kletí (1084 m.n.m). Farma nabízí samostatné ubytovací kapacity a průběžně rekonstruovanou renesanční sýpku, která stojí na místě bývalé tvrze Chlum.
Rodinná farma vám nabízí výuku jízdy na koni, vyjížďky do přírody, plavení koní v rybníce, možnost prožití dovolené i s vlastním koněm (možnost ustájení vašeho koně), cykloturistika, vodáci... Oblast je bohatá na kulturní památky, cyklotrasy i lyžařské stopy. Jednou z hlavních hospodářských činností farmy je chov koní.
 
Okolí nabízí řadu značených cyklostezek, možnost vodní turistiky na Vltavě, pěší turistiku a v zimě možnost sjezdování či běžkování v kvalitních stopách. Lehce dosažitelná jsou turisticky zajímavá města, např. Český Krumlov, České Budějovice, Třeboň. Nedaleko je zámek Hluboká, Rožmberk, zřícenina Dívčí Kámen nebo mystický Kuklov. V 1 km vzdálené Křemži je kompletní infrastruktura včetně obchodního a restauračního zázemí. Využití areálu Tvrz Chlum je celoroční.

 

Celý popis
Naposledy změněno: 1. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion a restaurant Blanský les

Penzion a restaurant Blanský les

Kvítkovice, Jižní Čechy
Holašovická hospoda

Holašovická hospoda

Jankov, Jižní Čechy
Hostinec Depo v Českém Krumlově

Hostinec Depo v Českém Krumlově

Český Krumlov, Jižní Čechy