!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Ringelland - místo, kde mají rádi exotická zvířata
Zážitky

Ringelland - místo, kde mají rádi exotická zvířata

V areálu statku na kraji Habrkovic u Týnce nad Labem se usadil cvičitel Ivan Ringel se svou rodinou, která představuje špičku v drezuře hlavně kočkovitých šelem. Svůj život zasvětila rodina zvířatům a pořídila si tak trochu neobvyklé domácí mazlíčky...
Ringelland založili v roce 2008 manželé Olga a Ivan Ringelovi, spolu se svými syny Tomášem a Janem. Olga, Ivan i Jan Ringelovi jsou vyučeni chovateli cizokrajných zvířat, a jako takoví působili jako ošetřovatelé v zoologických zahradách (Dvůr Králové, Jihlava) a později jako drezéři exotických zvířat v cirkuse. Práce se zvířaty se stala celoživotním posláním této rodiny, která se vzdala všech požitků současnosti a místo vlastního pohodlí buduje s neúnavnou péčí a obrovským nasazením domov pro své chráněnce. Setkáte se zde s dvanácti tygry, hrochem, pumami i dikobrazy.

Každý den ve společnosti zvířat přínáší spoustu neopakovatelných zážitků. Byla by škoda se o ně nepodělit. A právě proto vznikla myšlenka, založit Ringelland, kde by mohli i návštěvníci vstoupit do bezprostřední blízkosti zvířat, dostat příležitost si zvířata pohladit a formou dotazů spoluvytvářet vystoupení se zvířaty. V Ringellandu totiž zvířata pouze nevystavují, ale pořádají i představení pro diváky, aby ukázali, co se takové šelmy naučily.

Ringelland je pro veřejnost otevřen denně, představení se konají v sobotu i v neděli  od dubna do října. Pokud byste chtěli zvířátkům udělat radost a něco jim přivézt, můžete jim vzít jablka, tvrdé pečivo nebo salát. Jestliže se rozhodnete přévézt dokonce meloun, bude z něj mít největší požitek především hroch Davídek.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020
Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Klasicistní divadlo na zámku Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Zámecký park Kačina

Zámecký park Kačina

Svatý Mikuláš, Střední Čechy
Obora Žehušice

Obora Žehušice

Žehušice, Střední Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel U Kata

Hotel U Kata

Kutná Hora, Střední Čechy
Hotel Mědínek

Hotel Mědínek

Kutná Hora, Střední Čechy