Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace Yamato
Gurmánská turistika

Restaurace Yamato

Restaurace Yamato je originální japonskou restaurací, která nabízí skutečně japonskou kuchyni. Yamato je prapůvodní název pro Japonsko a splňuje i podmínku, že v japonštině musí všechna důležitá slova obsahovat písmena A a O.
Zárukou kvality je šéfkuchař Marek Hora, který se v Japonsku učil. Restaurace se snaží hostům nejenže naservírovat poctivě vyrobené, vskutku japonské jídlo, ale chce jim dopřát i pravou nefalšovanou atmosféru. Přijďte ochutnat rozmanité pokrmy a užít si gurmánský zážitek pod taktovkou těch nejlepších mistrů.
 
Restaurace se zaměřuje především na čistotu provedené práce. Dostanete zde vždy jen to, co by zdejší kuchaři naservírovali svým přátelům. V nabídce najdete tradiční japonská jídla, široký výběr japonského saké a samozřejmě i sushi, jehož přípravě se kuchaři v Yamato věnují již několik let.

Japonci říkají, že „každý by měl alespoň jednou za život ochutnat pravé japonské Kobe“. A právě na specialitu originálního „Kobe wagyu steak“ vás zvou zdejší kuchaři, kteří si maso nechávají dovážet letecky přímo z Japonska v té nejvyšší možné kvalitativní třídě 5A+. Jedná se o jedinečné hovězí maso vyznačující se velmi specifickou chutí, křehkostí a šťavnatostí.
Zobrazit více