Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace U Pastýře Lanškroun
Gurmánská turistika

Restaurace U Pastýře Lanškroun

Restaurace U Pastýře vznikla v roce 1999. Hospodářské stavby lanškrounské fary byly rekonstruovány a do obnovených prostor byla zakomponována nynější restaurace, která prošla rekonstrukcí a modernizací. Velká rarita se ukrývá na dámských toaletách, kde můžete nahlédnout do hloubky historické studny.
Původně Kavárna U Pastýře v Lanškrouně prošla určitým rozvojem a transformovala se do nynější restaurace. Kapacita se postupně rozšiřovala – nejdříve o venkovní terasu na farní zahradě až do dnešní podoby ve formě zahradního altánku. Zásadní proměnou prošla restaurace v roce 2009. Změnil se interiér z původního rustikálního na modernější. Rekonstrukcí prošla i venkovní terasa, přidán byl venkovní bar.

V blízkosti se také nachází malé pódium, které umožňuje konání různých kulturních akcí. Za zmínku stojí krásná květinová výzdoba, která v kombinaci s udržovaným trávníkem, zahradními jehličnany a koutkem pro děti vytváří odpočinkovou atmosféru.

Velká rarita se ukrývá na dámských toaletách – je zde hned vedle umyvadel zasklené místo, kde lze nahlédnout do historické studny. Jedná se o speciální tvrzené sklo, které unese asi devět set kilo a tak lze bez obav nahlédnout do hluboké studny nasvětlené reflektory.

Celý areál je uzavřený, i proto je velmi vhodný pro návštěvu s malými dětmi. Svoje neopakovatelné kouzlo má salonek. Určitě to uvítají i ti, kteří mají zájem o soukromí – obzvlášť vhodné při konání svateb, křtin nebo jiných rodinných oslav. Restaurace U Pastýře byla svědkem mnoha významných společenských a kulturních akcí, a navštívil ji bezpočet významných osobností ze světa kultury, showbyznysu i politiky. Za zmínku určitě stoji svatební hostina Lucie Bílé, která se zde konala v roce 2002.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021
Zámek Lanškroun

Zámek Lanškroun

Lanškroun, Východní Čechy
Městské muzeum Lanškroun

Městské muzeum Lanškroun

Lanškroun, Východní Čechy
Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy

Naučná stezka Údolí Moravské Sázavy

Lanškroun, Východní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Minipivovar Faltus v České Třebové

Minipivovar Faltus v České Třebové

Česká Třebová, Východní Čechy
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Východní Čechy
Pizzeria – Penzion Srdíčko

Pizzeria – Penzion Srdíčko

Jablonné nad Orlicí, Východní Čechy