Úvod > Co chcete dělat? > Restaurace U Pastýře Lanškroun
Gurmánská turistika

Restaurace U Pastýře Lanškroun

Restaurace U Pastýře vznikla v roce 1999. Hospodářské stavby lanškrounské fary byly rekonstruovány a do obnovených prostor byla zakomponována nynější restaurace, která prošla rekonstrukcí a modernizací. Velká rarita se ukrývá na dámských toaletách, kde můžete nahlédnout do hloubky historické studny.
Původně Kavárna U Pastýře v Lanškrouně prošla určitým rozvojem a transformovala se do nynější restaurace. Kapacita se postupně rozšiřovala – nejdříve o venkovní terasu na farní zahradě až do dnešní podoby ve formě zahradního altánku. Zásadní proměnou prošla restaurace v roce 2009. Změnil se interiér z původního rustikálního na modernější. Rekonstrukcí prošla i venkovní terasa, přidán byl venkovní bar.

V blízkosti se také nachází malé pódium, které umožňuje konání různých kulturních akcí. Za zmínku stojí krásná květinová výzdoba, která v kombinaci s udržovaným trávníkem, zahradními jehličnany a koutkem pro děti vytváří odpočinkovou atmosféru.

Velká rarita se ukrývá na dámských toaletách – je zde hned vedle umyvadel zasklené místo, kde lze nahlédnout do historické studny. Jedná se o speciální tvrzené sklo, které unese asi devět set kilo a tak lze bez obav nahlédnout do hluboké studny nasvětlené reflektory.

Celý areál je uzavřený, i proto je velmi vhodný pro návštěvu s malými dětmi. Svoje neopakovatelné kouzlo má salonek. Určitě to uvítají i ti, kteří mají zájem o soukromí – obzvlášť vhodné při konání svateb, křtin nebo jiných rodinných oslav. Restaurace U Pastýře byla svědkem mnoha významných společenských a kulturních akcí, a navštívil ji bezpočet významných osobností ze světa kultury, showbyznysu i politiky. Za zmínku určitě stoji svatební hostina Lucie Bílé, která se zde konala v roce 2002.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel & Depandance Kopacka v Lanškrouně

Hotel & Depandance Kopacka v Lanškrouně

Lanškroun, Pardubický kraj
Minipivovar Faltus v České Třebové

Minipivovar Faltus v České Třebové

Česká Třebová, Pardubický kraj
Hotel Filipinum

Hotel Filipinum

Jablonné nad Orlicí, Pardubický kraj