!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Řepora - skanzen českého venkova 14. století
Řepora - skanzen českého venkova 14. století
"> "> "> "> repora 1.JPG "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Kultura

Řepora - skanzen českého venkova 14. století

Skanzen je pro veřejnost dlouhodobě uzavřen, v prosinci 2019 propukl ve skanzenu požár, který kompletně zničil tři domy.
10. 12. 2019 zachvátil historickou vesničku v pražských Řepích ničivý požár, kterému padly za oběť celé tři domy. Skanzen představoval českou lidovou architekturu vrcholného středověku formou replik staveb postavených z tradičních materiálů. Z důvodu častého natáčení filmů je skanzen pro veřejnost zcela uzavřen.
 
Unikátní historicko-ekologický projekt vznikal šestnáct měsíců. Kolem centrálního náměstí, částečně obehnaného vodním a palisádovým opevněním se rozkládají statky, domky a hospodářská stavení, kostelík a krytá tržnice, najdete tu i originální vahadlovou studnu, posvátný strom, pohanské kultovní místo, pranýř a šibeniční vršek.

Středověké městečko Řepora je místem, kde můžete poznat, jak se žilo ve středověku a seznámit se s řemesly našich předků i se starými lidovými obyčeji a zvyky. Je zde možnost občerstvení v krčmě Na rychtě. Můžete se podívat, jak bydlel například hrnčíř, kovář, rybář nebo domkář. Uvidíte, jak vypadala usedlost rychtáře s místní krčmou a v neposlední řadě můžete navštívit kostelík a hřbitov.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 10. 12. 2019