!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Raisova vyhlídka na kopci Kozlov v Českém ráji
Příroda

Raisova vyhlídka na kopci Kozlov v Českém ráji

Vyhlídka pod vrchem Kozlova v Českém ráji nese jméno spisovatele K. V. Raise. Výhled z ní je především Turnov a jeho okolí. Leží asi 1,5 km východně od obce Všeň, na katastrálním území obce Olešnice.
Zajímavé místo s rozhledem do kraje spisovatel v roce 1919 několikrát navštívil v průběhu jeho letního pobytu s rodinou v nedalekých Kacanovech. Vyhlídka ze skalnatého výběžku nad obcí Podháj nabízí pohled hlavně na srdce Českého ráje město Turnov a jeho okolí. Prostor ve výšce 378 m n. m. je ohraničen zábradlím a místem s krytou lavičkou pro krátké posezení.

Za pěkného počasí je dobře viditelný liberecký Ještěd, kopec Javorník, Kopanina, Kalich, Sokol a Hamštejnský hřeben.

K vyhlídce vás dovede žlutá turistická značka z obce Všeň přes Kacanovy na hrad Valdštejn. Je určena hlavně pro pěší i cyklisty, ale v některých místech směrem zezdola v okolí vyhlídky to s koly není úplně jednoduché. Když místo navštívíte, nezapomeňte se podívat se o kousek dál na zbytky hradu Chlum-Kozlov.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 11. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pukū

Pukū

Turnov, Český ráj
Ubytování Simr ve Skokovech v Českém ráji

Ubytování Simr ve Skokovech v Českém ráji

Mnichovo Hradiště, Český ráj