Úvod > Co chcete dělat? > Česko - Saské Švýcarsko z hladiny Labe.

Česko - Saské Švýcarsko z hladiny Labe.

Letní sporty
Poznat krajinu unikátního Labského kaňonu můžete nejen jako turisté, ale také z hladiny řeky Labe. Vyzkoušet tak můžete například jízdu na raftu. Voda je tu klidná a vhodná pro naprosté vodácké začátečníky a rodiny s dětmi.
Plavba po Labi na trase Děčín – Schmilka začíná v Děčíně na Starém městě v blízkosti restaurace Kocanda (pravý břeh). V první části vás čeká pěkná vyhlídka na Děčínský zámek a Pastýřskou stěnu. Za městem vás voda donese do Labského kaňonu, který je ojedinělý nejen v Čechách, ale i v Evropě. Plavba je dlouhá přibližně 15 km a trvá 2,5 až 3 hodiny. Cílové místo se nachází těsně za státní hranicí v obci Schmilka na pravém břehu řeky hned za přívozem.

Pokud plánujete delší výlet na Labi vyjdeme vám vstříc. Můžete volit i několikadenní výlet např. Děčín – Dráždany. Lodě vám dopravíme i do Ústí nad Labem. Při dobré stavu vody můžete vyzkoušet i řeku Ploučnici. Kontaktujte nás a domluvíme si podrobnosti.

Sjíždění vody je skvělá zábava a dobrodružství, platí to pro kapitány, háčky, vodáky, nevodáky, milovníky vody, plavce, ale i neplavce.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 23. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Ubytování na děčínském zámku

Ubytování na děčínském zámku

Děčín, Severozápadní Čechy
Hotel Česká Koruna

Hotel Česká Koruna

Děčín, Severozápadní Čechy
Pivovarská restaurace v Centru Pivovar Děčín

Pivovarská restaurace v Centru Pivovar Děčín

Děčín, Severozápadní Čechy