!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Lodní servis Strakonice - půjčovna lodí a raftů na Otavě
Letní sporty

Lodní servis Strakonice - půjčovna lodí a raftů na Otavě

Lodní servis Strakonice půjčuje na řece Otavě plastové kánoe, rafty a vodácké vybavení s dopravou do šesti nástupních a výstupních míst. Výdejna lodí se nachází v Sušici přímo u řeky (ř. km 89,5). Přijeďte za nevšedními zážitky a dobrodružstvím!

Základna v Sušici je umístěna na nejvýhodnějším místě pro začátek vaší plavby na krásné řece Otavě, vlakové a autobusové nádraží je vzdáleno 200 metrů a kemp 100 metrů. Jsou zde připraveny lodě a vybavení pro jedno i vícedenní plavby. V půjčovně si lze vypůjčit plastové kanoe, rafty, kajaky nebo nafukovací kanoe.

Pro vrácení lodí můžete využít dalších šest výstupních míst s dopravou lodí zdarma (Horažďovice, Katovice, Strakonice, Štěkeň, Čejetice, Písek), které jsou rozmístěny po celé délce řeky.

Naplánujte si výlet nebo dovolenou do překrásné přírody v podhůří Šumavy. Ze Sušice je řeka sjízdná za každého stavu vody a je vhodná i pro začátečníky. Voda je čistá a peřejnatá, v dolním úseku klidnější s mnohými stupínky. Tábořišť je dostatek. Čekají vás nejen vodácké zážitky, ale i zajímavosti v okolí řeky, např. hrad Rabí, kraj Švandy Dudáka nebo mohyla Jana Žižky u Sudoměře. Při plánování plavby vám v půjčovně rádi zdarma poradí.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020
31.7.
Kolo pro život - Šumavský MTB maraton

Kolo pro život - Šumavský MTB maraton

Stachy, Jižní Čechy
15.5.
16.5.
Vltava Run 2021

Vltava Run 2021

Stachy, Jižní Čechy
13.3.
14.3.
Zadovská 30

Zadovská 30

Stachy, Jižní Čechy
27.2.
28.2.
Šumavský skimaraton na Kvildě

Šumavský skimaraton na Kvildě

Kvilda, Jižní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Pension u sovy

Pension u sovy

Sušice, Šumava
Hotel Gabreta Sušice

Hotel Gabreta Sušice

Sušice, Šumava