!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Půjčovna kajutových motorových lodí na Orlíku
Letní sporty

Půjčovna kajutových motorových lodí na Orlíku

Loď můžete řídit i bez kapitánských zkoušek! Být kapitánem může být opravdu každý! Kajutové motorové lodi jsou díky svému zázemí vhodné pro trávení netradiční rodinné dovolené třeba s dětmi anebo pro jednotlivce, kteří rádi vychutnávají kouzla přírody pohledem z vodní hladiny.

Na Orlické přehradě půjčujeme kajutové motorové lodi, které může řídit každý plnoletý občan. Nemusíte vlastnit kapitánskou licenci! Naše půjčovna motorových lodí nabízí pronájem  lodí v ČR, zejména na Orlické přehradě. Odtud můžete začít podnikat plavby. Po zaškolení přímo na místě můžete vyplout kamkoliv si budet přát, projet komory, vyzkoušet výtah na Orlíku, nechat se převézt traktorem na Slapy nebo jen tak si plout a užívat koupání a sluníčka. 

Půjčovna motorových lodí poskytuje pronájem lodí Arche, Nauta, Nauta II, Barabarca, Hausbót, Plachetnice Bavaria a Plachetnice Atlanta Flamingo. 

Hausbót a loď Barabarca
jsou zakotveny na Orlické přehradě v zátoce poblíž kempu Radava. Obě kompletně vybavené lodě včetně lůžkovin jsou ideální volbou pro strávení letní dovolené na vodě. K základnímu příslušenství náleží pramice, kterou vítají zejména rybáři. Pro děti můžeme nabídnout kánoi. To vše u nás zdarma. Kotviště našich lodí na Orlické přehradě skýtá množství zátok plných ryb, rybáři si příjdou jistě na své. V případě nepřízně počasí jsou obě lodě vybaveny krbovými kamny.

Arché, Nauta a Nauta II
jsou menší obytné kajutové motorové lodě, které může řídit každý plnoletý občan po krátkém zaškolení našeho kapitána. Velikost těchto lodí je přizpůsobena normám pro splavení Vltavské kaskády, tzn. 8 x 2.5m. Větší lodě bohužel nejsou splavné přes Orlickou přehradu, kde je lodní výtah a Slapskou přehradu, kde lodě převáží na vleku traktor.

Plachetnice Bavaria 707
a Atlanta Flamingo jsou novinkou naší půjčovny. Menší z plachetnic je možno řídit bez VMP, na Bavarii už je zapotřebí zkušenější kapitán vlastnící průkaz VMP.

 

Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020