Úvod > Co chcete dělat? > Pstruhařství Jizerské hory v Kořenově
Gurmánská turistika

Pstruhařství Jizerské hory v Kořenově

Pstruhařství Jizerské hory vzniklo v roce 2015 na hranici národního parku Krkonoš a Jizerských hor. Tato lokalita, byla pečlivě vybrána na základě nedotčeného prostředí, a dostatečného množství čisté a celoročně chladné křišťálové vody, která je pro chov lososovitých ryb velmi důležitá.
Kořenovské pstruhařství se v průběhu let vypracovalo na největšího producenta pstruhovitých ryb u nás. K intenzivnímu chovu se používá moderní „recirkulační akvakulturní systém“. Tato technologie umožňuje pravidelné dodávky ryb v požadovaných kalibracích v průběhu celého roku. Další a významnou výhodou je, že voda cirkuluje v uzavřeném okruhu, čímž je vyloučeno riziko kontaminace vody těžkými kovy, úniky hospodářskými splašky apod., které mohou negativně ovlivnit kvalitu a složení masa jednotlivých chovaných lososovitých ryb.

V současné době se zde chová pstruh duhový, pstruh lososový, siven arktický, jeseter sibiřský, jesetera ruský a pstruh zlatý. Chované ryby pstruhařství dodává vlastní dopravou k jednotlivým zákazníkům v České republice, Slovensku, Německu a Rakousku dle jednotlivých požadavků.
Zobrazit více

Provozovatel

Pstruhařství Jizerské hory s.r.o.

Kořenov 552
468 49 Kořenov
Tel.:
+420 774 200 521
Email:
pstruharstvijizer...
WWW:
www.pstruharstvij...
GPS:
50,762365 15,385911
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Kořenov
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Resident Harrachov

Resident Harrachov

Harrachov, Liberecký kraj
Restaurace My Piknik

Restaurace My Piknik

Harrachov, Liberecký kraj
Restaurace Terassa

Restaurace Terassa

Harrachov, Liberecký kraj