Úvod > Co chcete dělat? > První Pivní Tramway na Spořilově
Gurmánská turistika

První Pivní Tramway na Spořilově

Unikátní hospůdka na konečné tramvaje číslo 11 na pražském Spořilově nabízí nejen rozmanitý výběr piv od malovýrobců, ale také vynikajících pokrmů, které si k pivu můžete objednat. Interiér, laděný do "tramvajáckého stylu" dekorují staré dřevěné tramvajové lavice.
Netradiční hospůdka, jejíž interiér se podobá tramvajovému vagonu, je proslavená jak kuchyní a výběrem singl malt whisek a rumů, tak především tím, že se zde ze čtvrté pípy točí jen a pouze pivní speciály, které se neustále mění. První Pivní Tramway najdete přímo na konečné tramvaje jedenáctky. Její sláva však dnes sahá daleko za spořilovský katastr. V květnu 2009 ji doporučil dokonce i časopis The New York Times ve své rubrice "36 hodin v Praze". V současnosti na 8 pípách neustále rotují převážně piva ze středních a malých pivovarů z celé České republiky i ze světa.

Vstup do lokálu je hned u výstupu z tramvaje na konečné stanici "Spořilov". Dnes příjemný a svérázný podnik dříve býval technickou budovou pro tramvajáky na spořilovských linkách 11 a 56. V průchozí chodbě jsou na zdi umístěny skutečné a platné jízdní řády všech linek MHD, které jezdí na Spořilově. Vůbec celý lokál je laděn v "dopravním tramvajáckém stylu", o čemž svědčí i název hospody.

Hospůdka, ač se to na první pohled nezdá, nabízí nejen rozmanitý výběr piv od malovýrobců, ale také pokrmů, které si k pivu můžete objednat. Doporučit můžeme nakládaný hermelín, utopence, vynikající steaky nebo guláš. Účtenky tu mají jak jinak než podobu lístku na tramvaj. Pivní bar se svéráznou atmosférou a osobitou historií je zakládajícím členem ALIANCE P. I. V., která znamená jistotu dobře ošetřeného piva, pivně druhovou rozmanitost a nezanedbatelnou pivní osvětu – pivní listy.