Úvod > Co chcete dělat? > Průvodce Podyjím
Zážitky

Průvodce Podyjím

Průvodcovské služby v Národním parku Podyjí – Thayatal, v okolí Vranova na Dyjí a Vranovské přehrady. Výklad zahrnuje ukázky přírodních zajímavostí a historii regionu. Vhodné pro všechny věkové skupiny.

Průvodcovské služby pro pěší turistiku. Výklad zahrnuje ukázky přírodních zajímavostí a historii regionu. Vhodné pro všechny věkové skupiny. Každá trasa je přizpůsobena individuálním schopnostem zájemce.

Turisté, zájemci o poznávání přírody, historie i technických památek naleznou v blízkém i vzdálenějším okolí Vranova nad Dyjí mnoho turistických tras a vycházkových okruhů, kde mohou spojit příjemné vycházky v přírodě NP Podyjí s pozoruhodnými vyhlídkami na kaňon řeky Dyje a poznáváním nevšedních zajímavostí. Další možností je spojit poznávání místních zajímavostí s "hledáním pokladů" – tzv. geocaching.

Dvou až čtyřhodinové vycházky po nejbližším okolí Vranova nad Dyjí i části Národního parku Podyjí jsou vhodné pro méně trénované nebo rodiny s menšími dětmi. Tří až sedmihodinové turistické trasy vás zavedou do vzdálenějších míst NP Podyjí a jeho rakouské obdoby – Thayatal. Tyto turistické trasy jsou vhodné pro středně trénované turisty, kteří se vypořádají jak s obtížnějším terénem v okolí kaňonu řeky Dyje, tak i s delšími okruhy. Osmihodinové turistické trasy vás provedou po české i rakouské straně NP Podyjí – Thaytal. Větší převýšení a délka tras bude vyhovovat spíše zkušenějším a trénovanějším turistům, kteří by rádi poznali při turistice co nejvíce zajímavých míst našeho regionu.
 

Provozovatel

PEnzion Relax

Vranov nad Dyjí 243
671 03 Vranov nad Dyjí
Tel.:
+420 607 758 045
Tel.:
+420 739 302 038
WWW:
www.turisticke-tr...
GPS:
48,915646 15,809052
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž

Šumná, Jihomoravský kraj
Volareza – hotel Vranov na břehu vranovské přehrady

Volareza – hotel Vranov na břehu vranovské přehrady

Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj
Penzion Jelen ve Vranově nad Dyjí

Penzion Jelen ve Vranově nad Dyjí

Vranov nad Dyjí, Jihomoravský kraj