Úvod > Co chcete dělat? > Pražský přívoz P4: Císařská louka – Kotevní (Smíchov)
Zážitky

Pražský přívoz P4: Císařská louka – Kotevní (Smíchov)

Přívoz se sezonním provozem spojuje severní cíp ostrova Císařská louka s levým vltavským břehem, přístaviště Kotevní. Nabízí tak spojení zejména pro výlety, lze doporučit nezvyklý malebný výhled na Vyšehradskou skálu z Císařské louky.
Ostrovní přístaviště Císařská louka se nachází na severním cípu ostrova, odkud vede na jih přes celý ostrov komunikace s nízkým provozem a je tak ideální výletní spojnicí na pevninu (k zastávkám Lihovar či na cyklotrasu A1).

Levobřežní přístaviště Kotevní se nachází „co by kamenem dohodil“ od severního cípu Císařské louky. Rychle se odtud dostanete ke Smíchovskému nádraží či na autobus Na Knížecí.Dopravní terminál Smíchovské nádraží (metro, vlak, bus, tram) je vzdálen cca 550 m.
 

Kdy přívoz jezdí

Svést se můžete každý den od 08:00 do 20:00. Dříve přívozem zajišťované spojení vltavských náplavek je zajištěno nově opravenými lávkami pro pěší výtoňského železničního mostu, případně po chodnících Palackého mostu. V roce 2022 je přívoz v provozu od 26. března do 31. října.

Z Císařské louky odplouvá také přívoz P5, který cestující sveze na Výtoň. Přívozy P4 a P5 zajišťuje s ohledem na charakter provozu pouze plavby uvedené v jízdním řádu. Odjezdy spojů obou linek se střídají tak, že z Císařské louky přívoz odplouvá každých 15 minut. Při zvýšené poptávce může být z kapacitních důvodů zajištěn potřebným směrem posilový spoj. Provozovatelem přívozu P4 je společnost Pražské Benátky.